This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
5 Shares No comments

Google Play’de otomatik güncelleme nasıl kapatılır

Yeni başlayan kullanıcılar için bir anda karşılarına çıkan uygulama güncelleme uyarıları ve nedenini bilmemeleri kafa karıştırıcı olabilir. Çok fazla kafa karışıklığına gerek yok çünkü bu gerçekten çok basit çözümü olan bir problem. Tek yapmanız gereken kişisel güncelleme ayarlarınızı değiştirmek.

android for beginners TR
Günün dersi: Otomatik güncellemeyi kapatmak  © AndroidPIT

Genelde tablet ya da akıllı telefonunuzda yer alan Google Play uygulamaları güncellemelerini otomatik olarak kendileri gerçekleştiriyorlar. Bunun sebebi cihazınızın performansını arttırmak olsa da kimi zaman yavaşlayan telefon, veri kullanımı ya da işinizin yarıda kesilmesi ile durum gerçekten sinir bozucu bir hal alabiliyor.

Birçok durumda uygulamanızı ancak geliştirici firma gerçekten iyi bir tasarım ya da çok faydalı bir güncelleme yapmış ise güncellemeniz önerilir. Birçok kullanıcı da böyle yapar aksi takdirde gereksizce sonu gelmeyen güncellemeler ile uğraşırsınız. Buna kendiniz karar verebilmek için otomatik güncellemeyi kapatmalısınız. İşte nasıl yapılacağı:

1. Android cihazınızda Google Play Store’a girin ve Ayarlar’ı seçin.

photostrip 2013 11 26 1
Ayarlar bölümüne girin © AndroidPIT

2. Play Store ayarlarında “Genel” başlığı altında “Uygulamaları Otomatik Güncelle” seçeneğini göreceksiniz.

3. Karşınıza üç seçenek çıkacak 1) Uygulamaları otomatik güncelleme 2) Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle. Veri ücreti alınabilir 3) Uygulamaları yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle. Bu seçeneklerden ilkini seçin. Bundan sonra güncellemelerin hangisinin yapılıp hangisinin yapılmayacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Merak etmeyin, güncelleme bildirimleri gelmeye devam edecek.

photostrip 2013 11 26 2
Uygulamaları otomatik güncelleme! © AndroidPIT

Güncellemeleri kendiniz yapmak için de Play Store ana menüsünden uygulamalarınızın bulunduğu listeye gidin. Burada “Uygulamalarım” bölümünden yüklü olan tüm uygulamalarınızı görebilir ve hangilerinin güncellemesi olduğuna bakarak bu bölüm üzerinden kendiniz güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Kaynak: androidpit

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!