This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Google Play'deki Ücretli Uygulamalar Hint Korsan Sitesinde Bedava

Android Camiası'nda uygulama geliştiricilerinin Google Play Store üzerinde kendi uygulamalarını pazarlamak ve de para kazanmak adına ne kadar büyük çaba sarf ettiklerini çok iyi biliyoruz. Buna ek olarak Android uygulamalarının aynı zamanda ne kadar kolay bir şekilde korsana düşebileceği de defalarca ispatlandı. Normalde para karşılığında indirilebilecek olan uygulamaları alternatif platformlar üzerinden ücretsiz elde etmek giderek kolaylaşıyor. Bu noktada Hindistan kaynaklı bir Android platformu üzerinde normalde Google Play üzerinden ücret karşılığı indirilebilen bir çok uygulamaya bedavaya sahip olma imkanı mevcut.

Bugünlerde Android uygulamaları tasarımcılarını canlarından bezdiren korsan faaliyetlerin benzerleri Apple'ın iOS platformunda daha önceleri görülmüştü. Bu yeni gelişen korsan akımından bu alanda hayatını geçindiren insanları göze aldığımızda pek de hoş karşıladığımız söylenemez.


Android gibi gelişime bu kadar açık bir platform içerisinde yasal sınırların dışına taşan korsan faaliyetleri uzun vadede uygulama geliştiricilerin yeni uygulamalar geliştirme iştahını kıracak ve de biz Android kullanıcı ve meraklılarını daha az dinamik bir bütünün parçası hale getirecektir. Hatta ve hatta uzun vadede içine girilebilecek bir darboğaz sonucunda bir çok mevcut ve de potansiyel Android kullanıcısının iOS platformuna kayması sürpriz olmayacaktır.

Sonuç olarak korsan uygulama indirme kararı tamamiyle kullanıcıların takdirinde olan bir husus ve bu noktada bizlerin ateşi ancak cürümümüz kadar. Fakat dinamikliğinden bu ölçüde büyük fayda sağladığımız bu platformun ruhuna aykırı korsan faaliyetlerin parçası olmak uzun vadeli ortak çıkarlarımız ile çelişiyor.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!