This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Google Play Güncellemesi İle Gelen Yeni Özellikler

 Google Play Store üzerinde gerçekleşmeye başlayan güncellemeler ile Android’in en büyük online platformu daha kullanıcı dostu bir noktaya gelmiş oluyor. Güncellemeler içerisinde en göze çarpanları ise cihazınıza yüklü olan uygulamaların sıralaması ve de görünümü üzerindeki kullanıcı inisiyatifinin arttırılmış olması.

 Yukarıdaki ekranda İngilizce olarak gösterilen uyarı mesajı Google Play Store sayfası üzerinde toplu olarak gösterilen ‘cihazınıza indirilmiş’ uygulamalar içerisinde toplu seçim yapma, istenmeyen uygulamaları doğrudan doğruya silme ya da görüntü ekranınından uzaklaştırma özelliğini gösteriyor. Kısaca uygulamaların toplu seçimi ve silinebilmesi anlamına gelen bu güncellemelere ilaveten gelen başka bir dikkat çekici güncelleme de Play Store kullanım tecrübesini bir adım öteye taşıyor. Google Play Store üzerinde daha önce kaldığınız sayfayı hatırlayan geliştirilmiş uygulama hafızası sayesinde yarıda bıraktığınız işlemlere tekrar tekrar dönmenize gerek kalmıyor.

Güncellenen Play Store içerisinde muhtemelen yukarıda saydığım iki özelliğe ilaveten başka detaylar da mevcuttur. Fakat ilk etapta gözümüze çarpan güncellemeler şimdilik bunlar. Bu arada Google Play güncellemesini otomatik olarak almamış olanlar ilgili güncellemeyi manuel olarak yapmak isterlerse bu link üzerinde yer alan APK dosyasını kullanabilirler.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!