This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares No comments

Google Play “Hata Kodu 921” nasıl önlenir?

Aslında bu yeni ortaya çıkan bir problem değil. Uzun süredir Android kullanan bir kullanıcı muhakkak bir noktada bu sinir bozucu hatayla karşılaşmıştır. Bugünkü konumuz hata kodu 921. Bu kodla belirtilen hata yüzünden Google Play’den uygulama güncellemek imkansız. Ama tabii ki her problemin olduğu gibi –en azından Android dünyasında- bu problemin de bir çözümü var.

google play error 2
Yine hata yine hata! Yok mu bunun çözümü? İlacı bizde!  / © Google/AndroidPIT

Hatanın ortaya çıkma sıklığına göre, sadece önbelleği temizlemek bir çözüm olabilir. Google Play uygulamasının ön belleğini temizleyebilmeniz için öncelikle ayarlar’a gitmelisiniz.

  • Ayarlarda bir miktar aşağı indiğinizde “Uygulamalar” ya da farklı arayüzlerde“Uygulama Yöneticisi” ni göreceksiniz. Uygulama yöneticisine girdiğinizde üst tarafta farklı sekmeler göreceksiniz. Bunlar “İndirilenler”, “Çalışanlar” diyerek devam ediyor. Ekranı parmağınızla sağdan başlayıp sola kaydırarak alt sekmeler arasında geçi sağlayabilirsiniz.
  • Buradan “Tümü” sekmesine gelin. Karşınıza epeyce uzun bir liste çıkacak. Alfabetik olarak sıralanmış bu listeden Google Play Store uygulamasını bulun.
  • Uygulamayı açtıktan sonra “Önbelleği temizle” seçeneğiyle küçük bir temizlik yapın.
  • Eğer probleminiz hala devam ederse “Verileri temizle” seçeneğini seçmelisiniz.
hata 921 1
Öncelikle önbelleği temizleyin. Problem devam ederse verileri temizleyin. Verileri temizleme kayıtlı ayarlarınızı silecektir. / © AndroidPIT

Yalnız bu uygulamanın verilerini temizlerseniz, bu uygulama için olan bütün ayarlar da silinecektir. (Kullanıcı adı, şifre, ve bir takım bu uygulamaya mahsus ayarlar gibi) Verileri temizledikten sonra ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekiyor. Eğer probleminiz bu işlemden sonra da çözülmediyse sıradaki adımda daha ciddi işlemler yapmanız gerekiyor –ciddi dediysek o kadar da değil!-

  • Ayarlar menüsüne tekrar geri dönün ve bu ekrandan “Hesaplar” alt menüsünü bulun.
  • Hesaplar alt menüsünün altında hangi hesap bilgilerinizin kayıtlı olduğunu göreceksiniz. “Google” hesabınızın üzerine tıklayın.

Buradan sonrası kullandığınız arayüzüne göre değişiklik gösterebilmekte. Eğer stok Android kullanıyorsanız;

  • Açılan pencereden Google Play uygulamasına hangi google hesabınızdan bağlandıysanız onu seçin (zaten genelde 1 tane olur?)
  • Açılan ekranda sağ en üstte bulunan üç nokta üst üste işaretine tıklayın ve hesabı kaldır seçeneğini seçin.
hata 921 2 2
© AndroidPIT

Eğer TouchWiz arayüzü kullanıyorsanız;

  • Hesaplar” sekmesinin altından “Google” hesabınızı seçtikten sonra karşınıza çıkacak ekranda en altta sağda beliren “Hesabı kaldır” seçeneğini seçmelisiniz.

Bu işlemi yaparak google hesabınızı kaldırın ve sonra yeniden bir google hesabı oluşturun.

Anlattığımız bu yöntem probleminizi çözmeye yardımcı oldu mu?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!