This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Heyecan verici özelliklere sahip Play Store’un yeni sürümü (4.5.10) henüz resmi olarak çıkmasa da apk’sı belirdi. Peki Play Store’un yeni özellikleri neler? Apk dosyasına nasıl erişilir? Hepsi haberimizde!

play store logo
 © Google

Yenilikler

Öncelikle bu yeni sürümle yeni hangi özellikler geldi hep beraber göz atalım. Gözümüze ilk takılan yenilik, satın aldığımız uygulamayı kullanırken para harcamamızı gerektirip gerektirmediğini göstere “Uygulama içi satın alma” ibaresi. Her ne kadar bu özellik size uygulamayı satın aldıktan sonra ne kadar harcama yapacağınızı göstermese de (harcama yapmayada bilirsiniz bu size kalmış!) en azından bir uygulamayı indirmeden önce ne tarz bir uygulama olduğunu kestirebiliyorsunuz. Örneğin kimi oyunları büyük bi hevesle indirip, oyunun içerisindeki işlemleri hızlandırmak için altın,gem vs harcamamız gerekiyor ve bu kaynakları satın almak için belli bir meblağ ödememiz gerekiyor. Artık bu tip uygulamaları önceden bileceksiniz!

Play Store 4 5 1
Bu ibareyi gördüğünüz de bilin ki uygulama sizden ilerde farklı fonksiyonlar için para isteyebilir! / © AndroidPIT

İkinci yenilik ise uygulamalara verdiğiniz oyların gösterimindeki arayüzde. Eğer bir uygulamayı henüz değerlendirmediyseniz, uygulamanın sayfasına girdiğinizde hemen altta kocaman 5 yıldız görüyorsunuz. Eğer o uygulamayı daha önce değerlendirip, hakkında yorum yazdıysanız, yorumunuzu uygulamanın fotoğraflarının hemen altında, uygulama açıklamasının üstünde görebiliyorsunuz. Ayrıca yaptığınız yorumun kenarındaki “düzenle” butonu biraz daha belirgin hale getirilmiş.

Play Store 4 5 2
Yeni değerlendirme arayüzü / © AndroidPIT

Önceki versiyonlarından faklı olarak Play Sote’un 4.5.10 sürümünde yaptığınız yorumları silebilme seçeneği de eklenmiş. Ayrıca değerlendirme yıldızlarınızda artık eskisi gibi mavi değil yeşil!

Eğer diğer yorumlara bakarsanız, yorum yapan kişinin küçük bir fotoğrafının artık daire formunda gözüktüğünü de görebilirsiniz. Bu küçük detay sayesinde Play Store uygulaması masaüstü versiyonuyla uyumlu hale gelmiş. Ayrıca yorum yapan kişinin bilgilerinin gösteriminde de değişikliğe gidilmiş. Alttaki alt alta iki resimde soldaki ekran görüntüleri eski versiyon olan 4.4.22’ye sağdakiler ise yeni versiyon 4.5.10 sürümüne ait.

Play Store 4 5 3
 / © AndroidPIT
Play Store 4 5 4
© AndroidPIT

Play Store’da bahsedeceğimiz diğer yenilik ise Google+’la olan entegrasyonu. Play Store’da sol en üst kısma tıkladığınızda en üstteki seçeneğe tıklarsanız Play Store’daki aktivitenizi Google+’daki çevrelerinizle paylaşabiliyor, isterseniz direkt buradan Google+ sayfanıza erişebiliyorsunuz.

Play Store 4 5 5
© AndroidPIT

Play Store aynı zamanda “Sizin için önerilenler” kısmında da iyileştirmelere gitmiş ve kullanıcıları, uygulamaları değerlendirmeye teşvik eden bir arayüzü oluşturmuş. Play Store “Sizin için önerilenler” penceresini Google+’daki çevrelerinizin beğenilerinden ve değerlendirmelerinden faydalanarak oluşturuyor.

Play Store 4 5 6
/ © AndroidPIT

İndirme işlemi

APK dosyası Google tarafından imzalı ve telefonunuzdaki mevcut Play Store uygulamasını güncelliyor. Kriptolu (şifreli) imza uygulamanın hiç bir şekilde oynanmadığına ve tamamen güvenli olduğuna işaret ediyor. Güncellemenin Google tarafından yayınlanmasını beklemek istemiyorsanız Androidpolice sitesine giderek apk dosyasını indirebilir, telefonunuza kurabilirsiniz.Yalnız hatırlatmakta fayda var sevgili okuyucular; bu 3.kaynaktan indirme işlemi olduğundan dolayı bütün sorumluluk size aittir! Lütfen apk dosyasını indirip kullanmadan önce bunun bilincinde olun.  

Kaynak: Androidpolice

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!