This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Play Store’dan ücretli uygulama nasıl satın alınır?

Google Play’de yer alan bazı uygulamalar ücretli. Her zaman geçerli olmasa da bu onların daha iyi geliştirildiğinin ya da ekranınızı işgal eden rahatsız edici reklamlardan arındırıldığı anlamına geliyor. Ücretli uygulamaları satın almak Google sayesinde çok kolay olsa da ilk defa satın alacak yeni Android kullanıcıları için biraz uğraştırıcı olabilir. İşte bu süreçte fazladan yardıma ihtiyacı olanlar için ücretli uygulamaların Google Play Store üzerinden nasıl satın alınacağını anlatıyoruz.

androidpit google play store teaser
Google Play Store aracılığı ile film,müzik ve kitaplara da erişebilirsiniz.© AndroidPIT

Öncelikle bir kredi kartına ve Google hesabına sahip olmalısınız. Google Wallet ismi verilen bu hizmeti telefonunuzu ilk satın aldığınızda yükleyebilir ya da uygulamayı satın alabileceğiniz zaman kullanabilirsiniz. İki şekilde de uygulamayı telefonunuza kurup rahatça uygulamaları satın alabilirsiniz.

Google Wallet uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra “Kredi Kartı veya Banka Kartı” seçeneğinden kart bilgilerinizi girin ve kaydedin. Daha sonra aynı internet üzerinden yaptığınız alışverişlerdeki gibi bir süreç işleyecektir.

androidpit google wallet 1
© AndroidPIT

Eğer başlangıçtaki bu adımı geçmeyi tercih ederseniz, sorun değil. Google Play Store içerisinde uygulamayı satın almaya karar verdiğinizde ödeme tipini seçebilirsiniz. Bilgilerinizi girip kaydettikten sonra bu bilgiler gelecekteki ödemelerinizde de kullanılabilecek.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sadece uygulamaları değil aynı zamanda müzik, kitap ve filmleri de aynı işlemleri tekrarlamadan satın alabilirsiniz. Satın alma işleminizi tamamladıktan sonra ödeme detaylarınızı gösteren bir onay maili alacaksınız ve işleminiz tamamlanacak. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!