This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
61 Shares 59 comments

En sık karşılaşılan Google Play Store hataları ve çözüm yolları

Kim Google Play Store’a girip de hata ile hiç karşılaşmadı ki? Tam iyi bir uygulama bulursunuz, indirmeye başlarsınız, en heveslendiğiniz anda karşınıza çat diye hata bildirimi çıkar. Ama artık sıkıntıya yer yok çünkü tüm sorunların bir de çözümü var. İşte en sık karşılaşılan Google Play Store hataları ve çözümleri.

androidpit google play store teaser
© AndroidPIT

Google Play - Hata 491

Problem

İndirme ya da güncelleme yapılamıyor.

Çözüm

Google hesabınızı cihazınızın ayarlarından ve Google üzerinden silin. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve yeni hesabınızı baştan ekleyin. Daha sonra uygulamalar bölmesine gidip Google hesabınızdaki verileri temizleyin ve durmaya zorlayın.

Google Play - Hata 498

Problem

Google Play Store üzerinden yapılan indirmelerin bölünmesi.

Çözüm

Problem cihazınızın önbelleğinin dolu olması. Gereksiz tüm uygulamaları ve dosyaları silin. Telefonu baştan güvenli modda başlatın. Samsung cihazlar için bu ses kısma, güç ve menü tuşlarına aynı anda basarak yapılabilir. Birçok cihazda da ses kısma ve güç tuşu. Telefonunuzu bu şekilde açmak size daha fazla seçenek sağlayacaktır. Ayarlara girip ön belleği bölmesini seçin. Onaylamak için yeniden güç tuşunu kullanın.

Google Play - Hata 919

Problem

Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözüm

Cihazınızda hiç yer olmadığı için böyle bir sorunla karşılaşırsınız. Hafızanızda yer açın.

Google Play - Hata 413

Problem

Uygulama indirilemiyor ya da güncellenemiyor. Unutmayın eğer Proxy ayarlarınızı değiştirmişseniz bu da Google Play Store’un işleyişi ile ilgili soruna yol açabilir.

Çözüm

Ayarlar üzerinden Uygulamalar’a girin. Google Hizmetleri’ni seçin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynısını Google Play Store uygulamanıza da uygulayın ve Internet sürücünüzün önbelleğini temizleyin.

Google Play - Hata 923

Problem

İndirme gerçekleşmiyor, Google hesabınızı senkronize ederken sorun çıkıyor ya da hafızanızda yeterli yer yok.

Çözüm

Google hesabınızı ve telefonda yer tutan gereksiz tüm uygulamaları silin. Daha sonra cihazınızı güvenli modda başlatın. Önbellek bölümlendirmeyi seçin ve cihazınızı normal şekilde başlatın. Ardından Google hesabınızı yeniden kurun.

Google Play - Hata 921

Problem

Uygulama indirilemiyor.

Çözüm

Google Play Store uygulamanızın önbelleğini temizleyin. Bu işe yaramazsa verileri de temizleyin fakat bunu yaparken kayıtlı olan Google bilgileriniz ve ayarlarının gideceğini unutmayın. Son çare olarak da Google hesabınızı silin ve cihazı yeniden başlatıp, yeniden girin.

Google Play - Hata 403

Problem

İndirme yapılamıyor. Bu daha çok iki farklı Google hesabı tek bir cihazda kullanıldığı zaman görülen bir sorun.

Çözüm

Google Play Store’a gidin ve hesabınızı doğrulayın. Sorunlu uygulamayı silin. Daha sonra uygulamayı yeniden Google Play Store’dan indirmeyi deneyin.

Google Play - Hata 927

Problem

Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulama indirilememesi.

Çözüm

Google Play Store güncellemesi bitene kadar bekleyin. Eğer problem devam ediyorsa Uygulamalar üzerinden Google Hizmetler’e girin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynı işlemi Google Play Store uygulamanızda da yapın.

Gördüğünüz gibi aslında tüm problemler benzer sebeplerden ortaya çıkıyor ve çözüm yolları da birbirine benziyor. Eğer yukarı da bahsettiğimiz sorunlardan biri işe yaramaz ise bir diğer çözümü denemenizde sakınca yok. Tek yapmanız gereken verileri silerken ya da fabrika ayarlarına dönerken dikkatli olmak. Bu yüzden öncesinden medya dosyalarınızı, rehberinizi vb. şeyleri yedeklemenizde fayda var.

59 comments

Yeni yorum yaz:
 • galaxy ace2 whatsapp yüklerken hata:-11 veriyor lütfen yardım edin

 • ARKADAŞLAR MODEMİNİZİ ARAYÜZDEN SIFIRLAYIN YA DA MODEMİN ÜZERİNDEN RESTELEYİN SORUN DÜZELİYOR

 • ARKADAŞLAR MODEMİNİZİ MODEMİN ARAYÜZÜNDEN SIFIRLAYIN YA DA CİHAZDAN RESETLEYİN SORUN DÜZELİYOR.

 • arkadaşlar -104 hatası veriyor ne yapmalıyım. eski püskü bir tablet için subway surfers sistem uygulaması olarak uyarlanmış ve ne siliniyor ne güncelleniyor. marka reedpad4 lite. indirirken bu hatayı veriyor.. ltfen bi çözüm biliyosanız yazın...

 • bana -18 hatası veriyor ne yapmalıyımmm

 • bende her seyi denedim ama olmadı kardes

 • Google playdan ne güncelleme ne de oyun yükleme yapabiliyorum her yolu denedim yardımcı olursanız sevinirim

 • Google playdan ne güncelleme nede uygulama indirebiliyorum her yolu denedim telefonu da sıfırladım yardımcı olursanız sevinirim

 • Fatih 10 ay önce Link to comment

  Kardeş benim telefona Clash Of Clans yüklerken(herhangi bir yerden)indirme işlemini yapıyor,ondan sonra google play storedan -505 hatası alıyorum ve dolayısıyla da yüklenmiyor. .apk dosyası olarak yüklerken de uygulama yüklenmedi hatasını alıyorum.Yardım edin lütfen.Ve ekleyeyim ki telefonunu sıfırlama imkanım yok.

 • Benim telefon gogle hesabi kurarken diyoki sununcuyla baglanti kurulamiyo bu gecici bir sorun olabilir yada cihzinizin veri hizmetleri kulanilamiyordur diyo 14 gun bekledim olmadi cozumu varsa mutlu olurum samsun j1 enes bulduk mardin nusaybin 05433757515 bulduk_47@hotmail.com

 • Cihazım LG G4C cihazimda eskiden play store'da clash of clans yuklenebiliyordu ama artık oyunun son guncellemesinden sonra oyun acilmadi bende sildim tekrar yuklemek icin play store'a girdim ama arama yerine clash of clans yazdigimda oyun cikmiyor cozumu nedir? Artik cihazim clash of clansi desteklemiyormu anlamadim. Android surumum 5.0.2

  • Fatih 10 ay önce Link to comment

   kardeş şu linke gir: (htttps'deki bir t'yi sil)htttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.clashofclans&hl=tr&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dclash+of+clans&pcampaignid=APPU_1_9crhVu3nBIOSsgGzzqDYCQ seni play store a yönlendirmesi gerek.Eğer orada "cihazınız bu sürümle uyumlu değil" yazısını görüyorsan düşündüğün gibi bir durum söz konusu demektir.Umarım yardımcı olmuşumdur.

 • Eray U 11 ay önce Link to comment

  Arkadaşlar benim telefonda google play store da hiç bir şekilde yükleme yapmıyordu burda bazı yöntemleri denemişdim yine olmamışdı şimdi benim dediğimi yaparsanız bu sıkıntıyı çözebilirsiniz eski gmail hesabınızı telefondan silip yerine mevcut hesap değil yeni hesap alıp ekleyin böylece hem google play store güncellenmiş oluyor hemde sorun çözülmüş oluyor hatta bende facebook a girmiyordu massenger e de girmiyordu şimdi herşeye giriyor bunu sizinle paylaşmak istedim ....Kesin çözüm bu başka çözüm yalan :))

 • Kesin çözüm burada anlatılmış www.teloji.com/google-play-403-hatasi-ve-cozumu/

 • depolama alanı az diye telefona format attım galaxy s4 mini kore malı vatsap indircektim indirmedi başka uygulama denedim olmadı hata sunucudan bilgi alınırken hata oluştu diyo rpc:s-7 :aec-0 dapt-3e72-opaws yazıyo yardım edin lütfen

  • Oguz bak sen saat ve tarih ayarlarına gir tarih ve zamanı oto isaretlidir onu otodan çıkar bidaha dene eger olmazsa tarihi geriye dogru al 1-2 gun tekrar dene eger yine olmazsa tarih ve zamanı kendin dogru yaz oto yapmadanbidaha dene olmazsa. Bu sefer tarih ve zamanı otoya al bu adıma kadar kesinlikle olacagından emin olabilirsin

   • Oğuzla aynı hata koduyla ben de karşılaşıyorum, annemin telefonu galaxy ace hafıza dusuklugunden format attım. Uygulama indiremiyorum her indirmede sunucu hatası başlığıyla aynı kodu görüyorum, özellikle google play hizmetleri indirilemiyor telefonda zatrn olması gereken bi uygulama fakat olmuyor. Ilgilenirseniz sevinirim

Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!