This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 14 comments

Google Play Store'da Türk lirası zamanı

Doların devamlı yükselmesi ile gerilirken Google Play Store’dan güzel bir haber geldi. Aslında uzun süredir gerçekleşmesi beklenen yenilikle beraber artık yaptığımız alışverişlerde Türk lirası kullanabileceğiz. Elbette bunun faydaları da olacak.

Google son yaptığı bu yenilikle birlikte içinde Türkiye’nin de yer aldığı 25 ülkenin para birimlerini desteklemeye başladı. Bu ülkeler arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Bulgaristan, Mısır gibi ülkeler de yer almakta.

play store logo
© Play Store

Artık bir uygulamaya ne kadar ücret ödediğimizi net olarak bileceğiz. Yani doların hareketlenmesi bizim de ödediğimiz ücretlere yansımayacak. Bu durum kredi kartı kullanıcılarını da mutlu edecektir. Ayrıca Google Play Store üzerinde TL ile kitap da satın alabileceğiz. Durumun Google için avantajı ise en büyük rakibi App Store’a kıyasla bir eksiğini daha kapatması. Öyle ki uzun süredir App Store üzerinden TL ile alışveriş yapılabilmekte.

Siz Google Play Store’dan ne sıklıkla alışveriş yapıyorsunuz? Bu gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz? 

14 comments

Yeni yorum yaz:
 • bozkan 08.Şub.2014 Link to comment

  emek hirsizligi kul hakkidir arkadaslar,cracli uygulama yuklersen telefonunun basina bi iş gelirse sorunu başka bi yerde arama kendinde ara

 • giderirler bi sure sonra ama iphone dada kartla ödeme heralde karli olmuyo onlar için

 • İyi güzelde app storede olduğu gibi keşke telefondan ödeme yapılabilse. En büyük eksik bu bence. Kredi kartı kullanmayanlar için çok iyi olurdu. Bu eksiğinide hemen gidermesi lazım play storenin.

 • duzeltilsin yorumu veya silinsin

 • evet yasine katiliyorum

 • Yasin Öz 07.Şub.2014 Link to comment

  barış kendini çok zeki sanıyorsun da senin gibi gerizekalılar yüzünden geliştiriciler ios'a her zaman daha çok destek veriyor. ayrıca ücretsiz uygulama diye koyuyorlar ama oyun içi satın alma yapmayınca oyun oynanmıyor.
  bugün simit bile 1 lira iken 2 liralık uygulamaya pahalı demek çok saçma olur.
  ancak mobil ödeme olması lazım yoksa benim gibi kredi kartı olmayanlar için korsandan başka çare kalmıyor.
  açıkca itiraf edeyim telefonda go backup pro ve tablette pro zombie soccer ve kingdom rush var onun dışında korsan kullanıyorum.
  ama mesela mobil ödeme olsa ilk başta hf scientific calculator uygulamasına para vermek isterim. paralı ile parasız arasında hiç fark yok aslında ama adamlar yapmış. benim 50 TL ye aldığım hesap makinesinden daha çok işe yarıyor.
  ayrıca adminin konuya el atmadını rica ediyorum. barışın mesajı düzeltilsin.

 • bence google play store odeme yolu olarak gsm faturalarini isin icine koymali surekli kredi karti cok tehlukeli bir durum

 • ins aslinda emek hirsizligi var bende program konusunda biseler yapiyorum okadar kisinin emegi var

 • Araz 07.Şub.2014 Link to comment

  Doğrusunu söylesem ben ilk korsan olarak indiririm proqramı. Kullandıkdan sonra hoşuma giderse, parasını verip alırım. Bunu pişman olmamak için yapıyorum. PS Touch, Repix, Nova Launcher, PowerAmp gibi uygulamalarda öyle yaptım. En azınnan emek hırsızlığı yapmadım. Yani sanırım öyle :D

 • tl olması iyi oldu ama uygulamalar dolara göre pahalı mesela 0.99 dolar olan bi oyun şimdi 6.99 tl

 • Melih Can 07.Şub.2014 Link to comment

  @barış blackmart'ta reklamdan indirdiğimiz oyunlarda veya uygulamalarda gezinmeye fırsat bulamıyoruz. Ücretli olanları elbet alıp kullanıyoruz sonuçta bir emek var ve aynı şeyin bana yapılmasını istemem. Kendimde web yazılımcıyım bu yüzden her emeğe saygım sonsuz. Hitabın hiç hoş değil bu arada. Saygılarımla..

 • Melih Can 07.Şub.2014 Link to comment

  işte bu güzel oldu

 • Admin arkadaslar hesap makinasi seklinde sifreleme programi vardi.adi neydi.burda gormustum ama ulasamiyorum habere.bi yardimci olurmusunuz

 • evet böyle daha iyi oldu

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!