This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

Google Play Artık Tabletlere Daha Fazla Önem Verecek

Android uygulamalarının tablet bilgisayarlara optimizasyonu konusu bugüne kadar uygulama geliştiricileri tarafından hep ihmal edilegelen bir konuydu. Tablet bilgisayarların iyiden iyiye yaygınlaşması ile konu üzerindeki hassasiyet giderek arttı. Android uygulamalarının tablet bilgisayar sürümlerinin Google Play üzerindeki gösterimine yönelik yapılan ve yakında devreye girecek olan bir düzenleme de Google'ın bu konuyu ciddiye aldığını göstermiş oldu.

play store nexus 10

Google Play üzerinde tablet lere yönelik uygulamalar için ilave açıklamalar olacak © Google

Google Play üzerinde bugüne kadar tüm uygulamalar akıllı telefon ve tablet bilgisayar ayrımını içermeyen ekran görüntüleri ile tanıtılıyordu. Yeni yapılan düzenleme uygulamaların tanıtımında 7 ve 10 inçlik tabletlerden alınan ekran görüntüleri için ayrı bir seçenek geliyor. Böylece tablet bilgisayar sahipleri uygulamalar hakkındaki tanıtım fotoğraflarını kendi cihazlarına göre optimize edilmiş bir şekilde mevcut duruma göre daha büyük ebatlarda görüntüleyebilecekler.

Tablet bilgisayarların giderek yaygınlaştığı bir ortamda uygulama geliştiricileri ve de Google Play'in atmış olduğu küçük adımlar tablet kullanıcılarının Android kullanım tecrübesinin kalitesini arttırmaya devam edecek gibi gözüküyor.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!