This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Play Üzerindeki Uygulama Sayısı 700.000'e Ulaştı

Eski adı Android Market olan Android işletim sistemli cihazlara yönelik uygulamaların tartışmasız en önemli adresi  Google Play üzerindeki uygulama sayısındaki artışın önü kesilemiyor. Geçtiğimiz Ekim ayı itibariyle Google Play üzerindeki uygulama sayısı 700.000 adedi geçmiş durumda. Google'ın tablet piyasasına da el atmasıyla bu rakamların yükseliş hızına daha yüksek bir ivme kazandırmış olması mümkün.

Son olarak geçtiğimiz Temmuz ayında üzerinde  600.000 adet uygulamanın yer aldığı tespit edilen Google Play platformundaki bu kadar kısa süre içerisinde gerçekleşen gelişim gerçekten parmak ısırtıcı cinsten. Bu gelişimin arkasında Google'ın yine Temmuz ayında tanıtmış olduğu Nexus 7 tablet bilgisayarların da payı olduğuna şüphe yok. Zira doğrudan doğruya Nexus 7'ye yönelik olarak yazılan uygulamaların sayısı göz ardı edilemeyecek derecede yüksek. Bakalım Samsung tarafından üretilen yeni Nexus 10'ların Google Play üzerindeki etkisi ne olacak?

Sayısı hızla bir milyon adede  yaklaşan Android uygulamalarının geliştiricileriyle kullanıcılarının buluşma alanı olan Google Play Platformu'nun Google için ne kadar güzel bir gelir kapısı olduğu Temmuz 2012 ile Ekim 2012 arasında yaşanan büyüme ile tekrar gözler önüne serilmiş oldu.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!