This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Play'in Web Sayfası Yenilendi

Google Play Store'un Internet sayfası arayüzü baştan aşağıya yenilenirken, Google Now'dan bildiğimiz kart sisteminin kullanıldığı yeni tasarımdaki özelliklerin bir kısmı henüz Türkçe sayfalara yansıtılmadı. 

google play yeni arayuz2
İşte Google Play'in yeni arayüzü! / © AndroidPIT

Google Play web sayfasının tasarımıyla ilgili en çarpıcı değişiklik, Google'ın Android kullanıcılarının aşina olduğu ve Google Now'dan da bildiğimiz kart uygulamasına geçmesi oldu. Ancak söz konusu değişikliklerin büyük bölümü henüz Google Play'in Türkiye'den erişilebilen versiyonuna yansımış değil.

Yeni arayüzde Google'ın online portalındaki filmler, kitaplar, oyunlar, vb. kategorileri göstermek için basit iki boyutlu sembollerin olduğu renkli kartlar kullanılmış. Bu da yukarıda değindiğimiz gibi yeni tasarımda Google Now'ın tasarım ilkelerinin rehber alındığını gösteriyor. Ayrıca merkezi navigasyon unsuru olarak kartların kullandığını bu arayüzün eskisine oranla daha parlak ve kullanımının daha kolay olduğuınu söylemek mümkün.

Ancak bu yeni arayüzdeki Filmler, Müzik, Kitaplar, Dergiler gibi bölümler henüz ülkemizde kulalnıma sunulmuş değil. Anlaşılan, Google Play'in Türkiye'den erişilebilen versiyonunun daha kullanışlı hale gelmesi için bir süre daha beklememiz gerekecek. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!