This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google+ Sosyal Ağı Hız Kesmeden Büyümeye Devam Ediyor

İnternet devi Google’ın Facebook'a en büyük alternatif olarak kabul edilen sosyal ağı olan Google+’nın 500 milyon kullanıcıya ulaştığı Google'ın resmi bloğu üzerinden duyuruldu. Böylece hız kesmeden büyümekte olan Google+, Facebook'a bir adım daha yaklaşmış oldu.

Aktif Google+ kullanıcı sayısının aylık 135 milyon olduğunun altı çizilen açıklamada yer alan rakamlar hem web hem de mobil kullanıcıların toplamından oluşuyor. İlgili açıklamada ayrıca Google+ platformunda yer alan +1 özelliğinin 235 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanıldığı vurgulanmış. Google+’nın bu etkileyici performansında günlük Android cihaz aktivasyonu sayısının 1 milyon adede ulaşmasının payının gerçekten büyük olduğunu düşünüyorum.


Peki ama Facebook’un kullanıcı sayısı ne kadar ? Sorumuzun bugün itibariyle cevabı dünyanın en büyük sosyal ağının 600 milyonu mobil kullanıcı olmak üzere 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya  sahip olduğu ve de Google+’nın önünde bu rakama ulaşmak için kat etmesi gereken uzun bir yol bulunduğuna işaret ediyor. Fakat Google+’nın aylık 135 milyon adet aktif kullanıcı rakamına 1 yıldan biraz daha uzun bir zamanda ulaşmış olduğunu ve gerçekten de çok kullanışlı arayüzü le bir çok Facebook kullanıcısını kendine çektiğini unutmayalım. Bunlaran birisi de benim.


Peki ya sizin Google+ hakkındaki tecrübelerinize dayanarak aktarabilecekleriniz nedir? Sizce Google+ uzun vadede Facebook'dan ciddi miktarda kullanıcıyı kendine çekebilir mi?

 

Fotoğraf: Google Inc.

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Google+ dan beni ekleyebilirsin Araz

  • Araz 07.Ara.2012 Link to comment

    Evet, Google+ iyi. Hem de çok iyi. Arayüz insanı yormuyor. Her işlem çok basit. Güzel. Ama ne yapalım. Arkadaşlar Facebook'ta :) Paylaşımlarda bulunmasam bile +1 düğmesini kullaniyorum. Zaten her yerde karşımıza çıkıyor :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!