This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google QuickOffice Hamlesi ile Windows ile Rekabeti Kızıştırdı

 

Google kendi piyasasındaki önder ürün olan Quickoffice’i satın alarak başka bir kurumsal genişleme hamlesinin altına imzasını atmış oldu. Quickoffice uygulaması mobil platformdaki word dosyaları excel sekmeleri ve de power point sunumu işlemlerinin en hızlı yapıldığı platform olarak kullanıcıların beğenisini kazanıyordu. Bu anlamıyla Quickoffice Android ortamlarında Google Dokümanlar ve de Microsoft Office’den daha ileride yer almaktaydı, Bu konumu ile de  Microsoft’un Android ‘e sızma girişimlerine darbe vuruyordu. 

Quickoffice içerisinde yüklü olduğu cihazları Microsoft Office ile uyumlu olarak çalışabilecek hale getiriyor. Hatta bunu yaparken ilgili Microsoft Office programının yüklü olmasına bile gerek kalmıyordu. Bu uygulamanın bu anlamıyla Google uygulamarının paralı olanlarında bile büyük mesafe alması bekleniyor.

Bu şirket birleşmesinin Android üzerindeki Google uygulamarına olumlu yansıyacağını temenni ediyoruz. Ayrıca bu satın alma işleminin Android piyasasında etkin olarak yer almayı hedefleyen Windows 8 ‘in piyasaya sürümü ile hemen hemen aynı zamanda yapılmış olması da Google’ın stratejik bir hamlesi olarak yorumlanabilir.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!