This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google Tüm Dünyada Anti-Homofobi Kampanyası Başlatıyor

Google tüm dünyada gay

Şirket bundan böyle iş yaptığı ülkelerdeki anti-homoseksüel yasalara karşı sessiz kalmayacağını açıkladı. Google, homoseksüel çalışanlarının haklarını hem ofis içinde hem de ofis dışında savunan bir kampyan başlattı ve bu konuda STK’larla ve insan hakları organizasyonlarıyla birlikte gay haklarını limitleyen yasaları değiştirmek için iki ülkede çalışacak: Polonya ve Singapur.

Google’dan Mark Palmer-Edgcumbe, kampyanyanın sadece bir Halkla İlişkiler reklamı olmadığını aynı zamanda iş dünyası için de pozitif bir gelişme olduğunu söyledi. Google çalışanları şirketin bazı ülkelerde yüksek yetenekli üst düzey yöneticileri koymak istediğini ama bu ülkelerdeki anti-gay yasalardan dolayı başaramadığını açıkladı. Google özellikle Singapur’u hedef alıyor:

Singapur global finans merkezi ve dünya lideri olmak istiyor ve biz de onları bu yolda başarılı olabilmeleri için insanlara cinsel tercihleri ne olursa olsun eşit davranılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Google gaylerin çalışması için her zaman iyi bir ortam olmuştur. Senelerdi Gay Kutlamaları’na (Pride Parade) katılımlarının dışında şirketin başı Sergey Brin California’daki gay karşıtı yasa tasarısına karşı çıktı ve çeşitli ülkelerdeki vergi adaletsizliğinden etkilenen gay ortaklarına eşitlikçi kar dağıttı. Google’ın bu kampanyada işleri nasıl etkileyeceği soru işareti ama çok sayıda insana çok kısa zamanda bu mesajı iletebilme gibi bir avantajı var.

Kaynak: CNN Money

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!