This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 6 comments

Google ve Samsung arasında büyük anlaşma

Google ve Samsung’un Android pazarındaki üstünlüklerini korumak için birbirlerine ihtiyaç duydukları bir sır değil. İşte bu yüzden iki dev firma aralarında 10 yıl boyunca geçerli olacak uluslararası patent lisansı anlaşması imzaladılar. 

Google Samsung Logos
© AndroidPIT/Google/Samsung

Yapılan açıklamaya göre her iki şirket birbirlerine ait mevcut ve gelecekte alacakları patentlerden yararlanabilecekler. Ürün ve teknoloji araştırmalarına hız vermek için yapılan bu anlaşma aynı zamanda tarafları gereksiz lisans anlaşmazlıklarından da kurtaracak. Bu anlaşma bir yanda da Samsung’un Google ile köprüleri yakmaya o kadar da gönüllü olmadığı şeklinde yorumlanmakta. Bilindiği üzere geçtiğimiz dönemde Samsung patent ve telif davasında Apple’a yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalmıştı. Samsung aynı zamanda bu anlaşmayla, 2011 yılında Motorola’yı 12.5 milyar dolara satın alan Google'ın patent portföyüne erişim hakkı elde etmiş olacak. Bakalım bu anlaşma önümüzdeki dönemde sektörü nasıl etkileyecek?

Kaynak: Engadget

6 comments

Yeni yorum yaz:
  • yilmaz 28.Oca.2014 Link to comment

    note3 N900 modeli bu gun 4.4.2 guncelem aldi rusya

  • güncelleme ile hiçbir alakası yok. sadece telefon üretimiyle ilgili. google samsung'un bazı özelliklerini telefonunda (motorola) kullanacak. bunun karşılığında ise samsung android'li telefon üretmeye devam edecek. çünkü samsung androidsiz tamamen bir hiç. ancak inanılmaz büyük bir firma ve arge olsun patent olsun bunlara çok fazla yatırım yapıyor. sonuç olarak sadece çıkar ilişkisi.

  • bi fark olmaz ama iste

  • Tuğrul 27.Oca.2014 Link to comment

    bundan sonra samsunglara hep guncelleme gelecek inşallah

  • aynn

  • bu durumda orta sınıf telefonlara 4.4 gelme olasılığı daha da arttı bence google anlaşmasından sonra

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!