This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google “Zombie Apocalypse”i Haritaya Aktarıyor

Son zamanlarda başlıklarımız hep zombilerle ilgili olmaya başladı. Eğer “Yaşayan Ölüler” kurgusunu seviyorsanız, şunu söylememiz gerekir ki gerçek hayattaki karşılığı daha az eğlenceli. Seks partnerini biçen Kanadalı sapıktan tut da, Miami´deki bir evsizin bir adamın suratını ısırıp koparmasına kadar yeterli derecede dudak uçuklatan şey huzurunuzu kaçırmak için yeterli nedenler. Neyse ki iki yeni Google Maps uygulaması – bu trajik olayların ışığında biraz ürkütücü bir mizah anlayışıyla – başımıza gelebilecek bu durumlarla başa çıkmamıza yardımcı oluyor.

Haber sitesi Daily Beast tarafindan yapılan ilk harita bu vahsi olayların (Zombie Apocalypse) hepsinin (insan-insan, insan-hayvan, bakteri-insan) tek tek kaydını tutuyor ve buna “zombiliğin habercisi“ ismini veriyor. Bu olayları harita üzrinde göstermekle kalmıyor ayrıca bu olayların kısaca özetini de veriyor. Zombilerin geldiğini düşününler Alabama`dan (İnsan eti yiyen bakterilerin evi), California`dan (Bir adamın kendi kuzeninin burnunu kopardığı yer) ve de tüm Florida`dan (Dehşet verici yamyam faaliyetlerinin evi) uzak durmalı.

İkinci harita ise gerçek hayattan uzak, daha çok “bilim kurgu” . İsmi "Map of the Dead," olan bu harita, olası bir zombi saldırısı için çevredeki silah dükkanlarını, kiliseleri, kamp alanlarını ve hava alanlarını gösteriyor. Harita ayrıca yazarın kendince “tehlikeli” ve “daha güvenli“ bulduğu alanları da gösteriyor. (Bu durumda tehlikeli alanlar sadece insanların bulunduğu alanlar tabii ki.) Bu tarz ürkütücü ve tuhaf şeylerden hoşlananlar bu iki siteyi de tarayıcılarına kaydetmek isteyebilir.

(Resim AndroidPIT.ru´dan inanılmaz derecede yetenekli olan Nina´nın.)

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!