This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Arsız genç bir çocuk yaşlı Bayan Smith'in elmalarını çalmaya çalışır. Elmayı çok seven Bayan Smith elmalarının çalınmasına izin verir mi? Tabii ki vermez. Teyze patenlerini ayaklarına geçirir ve kovalamaca başlar.

Delice mi geliyor? Haklısınız! Eğlenceli mi? Granny Smith testimizde bunun cevabını bulun!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2.0 1.3.5

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S3
Android sürümü : 4.0.4
Root: Var
Modifikasyon: Yok

Başlamadan önce kısa bir bilgi: Bazılarınız halihazırda Granny Smith'in incelemesi dururken tekrar neden farklı bir test girildiğini sorabilir. Bunun nedeni oyunun "Haftanın Uygulaması" kapsamında AndroidPIT'e özel fiyatının (sadece 98 Cent!) olması.

Hemen başlangıçtaki caz müziği ve değişik grafikleri bile oyunu eşit derecede sempatik kılıyor.
Oyuna açıklayıcı bölümle (tutorial) başlayalım. Patenlerle hareket ettiğinizi belirtmiştik. Elinde bir sopayla teyze hırsızlardan önce elmaları ele geçirmeye çalışıyor. Elmaları toplarken ekrana basit bir dokunuş yeterli.

Granny Smith'in kontrolleri oldukça basit: Sağ tuşu zıplamak için ve saat yönünde dönmek için; sol tuşu yavaş hareket etmek ve halatlarda yol almak için kullanıyorsunuz.

Parkur iniş ve çıkışlarla dolu. Yeşil ve kaygan tepelerde -hatta bazen bina çatılarında- sadece elmaları ele geçirmek için dolaşıyorsunuz!
Ayrıca havada asılı olan paraları da toplayabilirsiniz. Onları almak için yapmanız gereken zıplamak ve aşağı düşerken de yere sağlam basmak için hafif bir manevra yapmak. Hırsızın sizden önce elmaları kapmaması lazım! Ayrıca havada iyi saltolar atarak da puan toplayabilirsiniz. Her bölüm en fazla üç elma toplayabilirsiniz.

Her bölümün sonunda ana menüden satın alımlarda kullanabileceğiniz ödüller kazanıyorsunuz. Kasklar, muzlar ve beyzbol sopaları var. Kasklar oyun içinde düştüğünüz takdirde devam etmenizi; muz hırsızların kayıp düşmesini beyzbol sopası ise yol alırken önünüze çıkan engelleri kırmanızı sağlıyor. Böylelikle nesnelere çarpıp yavaşlama riskiniz ortadan kalkıyor.

Her biri 12 bölümden oluşan 3 farklı bölüm ve oyunda ilerledikten sonra açabileceğiniz yeni bir karakter var. Ayrıca Granny Smith olabileceğiniz gibi Stanley (köpek) de olabilirsiniz. Satın almak için yeterli derecede puanınız yoksa Play Store'dan parayla puan satın alabilirsiniz fakat gerekli değil.

Arka fon müziği ve ses efektleri o kadar kaliteli ki ikisini de açık bıraktım. Bu açıdan çok iyi olan çok az oyun var.

Özet: Granny Smith, güzel grafikler, iyi bir oyun konsepti ve yüksek eğlence unsuruyla çok iyi tasarlanmış bir oyun. Fakat eksik olan bir şey oyunda sadece 57 bölümün olması. Ayrıca kaybettiğinizde sizi demotive etmeyen ender oyunlardan biri ki oyunun bu yönü çok hoşuma gidiyor.

Ekran & Kontroller

Önceden de Granny Smith'in grafiklerinin iyi olduğunu belirttiğim üzere, grafikler çizgifilm tarzında. Bu oyunu çok sempatik yapıyor!

Kontroller kendinden öğretici ve kolay ama kontroller konusunda kullanıcının kendini geliştirmesi de iyi bir şey çünkü oyun zorlu.

 

Hız & İstikrar

Granny Smith son derece akıcı çalışıyor ve yükleme süresi de çok uzun değil. Oyun testlerde hiç donmadı.

Fiyat/Performans Oranı

Granny Smith 1.82 Euro - ki başta iyi bir fiyat gibi gözüküyor. Fakat sadece 57 bölüm için bu fiyat bana çok gelmişti. Bu nedenle bölümler hızlı geçildiği için sonradan gelen eklemeleri bekleme taraftarıyım.

Önceden de belirtildiği gibi nesne ve puan satın alabiliyorsunuz fakat bu gerekli değil. Satın almak isteyenler ise 1.05 Euo'ya 1000 puan ve 2.03 Euro'ya 3000 puan satın alabilir. Bu kadar puanı toplamak normalde oyun başında uzun süre kalmayı gerektirdiği için bence fiyatlar makul.

Güncelleme: An itibariyle Granny Smith'i "Haftanın Uygulaması" kapsamında (17.12 - 23.12.12) AndroidPIT'ten sadece 98 Cent'e yükleyebilirsiniz!

Ekran Görüntüleri:

Granny Smith Granny Smith Granny Smith Granny Smith Granny Smith

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!