This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Güncelleme Dalgası: Transformer Pad, Viewpad ve Xperia İçin Android 4

Son günlerde birkaç firma cihazları için güncellemeler yayınladı. Burda bu güncellemerin özetini sizlerle paylaşıyoruz. İlk sırada Transformer Pad TF300 duruyor. İki gün önce son dakika haberimizde de belirttiğimiz gibi Coby ve Motorola ile birlikte Asus da Jelly Bean güncellemesini kullanıcılarının hizmetine sundu. Güncelleme ilk olarak Amerika'da yayınlandı. Facebook sayfalarında ASUS'un belirttiğine göre şimdilik sadece Transformer serisine Jelly Bean güncellemesi gelecek. Transformer Prime ve Infinity Pad (TF700T) gibi modellerin biraz daha beklemesi gerek.

 Jelly Bean'in getirdiği genel yeniliklerin dışında ASUS'a özel birkaç yenilik var:

  • geliştirilmiş arama özelliği
  • batarya ömrünü uzatan ayarlar
  • Asus kullanımlarına özel optimizasyon

Sony ise çok güncel olmamakla birlikte bazı modellerine özel hizmetlerini iyileştirdi. 4.1 yerine, 2011 model Xperia serisi cihazları için Android 4.0.4 yazılım yayınladı. Bu cihazlar ise Xperia Arca, Arc, Arc S, Xperia Neo, Neo V, Xperia Mini, Pro, Active ve Xperia Ray. Cihazında Gingerbread (Android 2.3) bulunan kullanıcılar güncellemeyi bilgisayarlarına yüklemeli; halihazırda 4. versiyona sahip olan kullanıcılar ise cihazlarına doğrudan güncellemeyi indirebilir. Yeniliklere gelince:

  • geliştirilmiş Lockscreen
  • Walkman, Albüm ve Filmler gibi yeni Sony uygulamaları
  • iyileştirilmiş kişisel ayarlar

Teoride bu güncellemeller bu hafta başladı fakat kesin tarihi ülkeye ve mobil operatöre göre değişiyor.

Viewpad kullanıcıları da yeni yazılım güncellemelerinden dolayı sevinebilir. Viewpad 10e, Android 2.3'ten 4.0'a güncellendi. Başlangıç ekranında Viewscene 3D yüzeyi yerine Android 4.0 ile birlikte Viewsonic duruyor. Firma tarafından hiç de kötü bir karar gibi durmuyor. Yükleme sadece bilgisayar üzerinden mümkün.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!