This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Güncellemeyle Android cihazlara gelen iki yeni WhatsApp özelliği

Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, en sonunda Android cihazlarda da son görülme özelliğinin kapatılmasını mümkün kılıyor. Bu özellik iOS cihazlarda bir süredir olsa da Android’e henüz gelmemişti. Aynı zamanda yeni güncelleme profil fotoğrafınızı kimlerin görebileceğine de karar vermenizi mümkün kılıyor. 

whatsApp update
© Whatsapp

Artık sizin seçtiğiniz kişiler dışında kimse sizin cihazınızı en son ne zaman kullandığınızı görüntüleyemeyecek. Sadece siz kişilerin ya da grupların bu özellikten faydalanmalarına izin verebilirsiniz. Bu yeni özellikler henüz Google Play Store’a gelmedi fakat WhatsApp’in web sitesinden Android için son versiyonunu indirerek yararlanabilirsiniz.  

Güncellemenin getirdiği diğer bir yenilik ise profil resminizi dışarıya kapatabilecek olmanız. Böylece özellikle rehberinizde olmayan kişiler de sizin profil resminizi göremeyecekler. Elbette bu özelliği kullanmamayı tercih edip, eski şekliyle devam edebilirsiniz. Bu özellik şu anda sadece Android kullananları için hazır durumda yani iOS kullanıcıları bir süre daha bekleyecekler. WhatsApp’in sitesinden APK da indirebilirsiniz.

Son güncelleme ile gelen özellikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce özel hayatın gizliliği için faydalı olacaklar mı?

WhatsApp Messenger Install on Google Play

15 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!