This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyası için çok hareketli olmayan bir haftayı geri bırakırken yine de güncellemeler ve bilgileri tazelemek açısından verimli bir hafta oldu. Maps yeni güncelleme aldı, Translate de yakında alacak ki sağlam özelliklere sahip olacak. Sony’den üzücü haberler geliyor, mobil departmanını satmayı düşündükleriyle ilgili, umarız işler Sony için yoluna girer. İşte haftanın çok okunan haberleri…

android lollipops teaser
© ANDROIDPIT

Son Android Versiyon Kullanım Raporu Açıklandı

Google, geliştiricilerin uygulamalarını yaparken hangi versiyonlara odaklanmaları gerektiğini kolaylaştıran güncel Android işletim sistemi versiyon kullanım oranlarını yayınladı. Bir önceki döneme göre pek çok şeyin değişmediği görülüyor. Nexus cihazlarının güncellenmesiyle birlikte tabloya gireceğini düşünüyorduk ancak henüz %0.1 kullanım oranını geçemediği için Lollipop hala görünürlerde yok.

androidpit lollipop bugdroid
© ANDROIDPIT

4G altı ay içinde geliyor

Akıllı telefon ve tabletlerdeki mobil internet hızını yaklaşık 10 kat hızlandıracak 4G (4. nesil) internet için çalışma planları belirlenmeye başladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) hazırladığı çalışma planına göre 2015 yılının ilk yarısında 4G için yetkilendirme çalışmaları tamamlanacak ve kullanıcılara 4G internet bağlantısı sunulmaya başlanacak.

androidpit 4g
 © ANDROIDPIT

Sony mobil cihaz bölümünü satıyor. Peki neden?

Akıllı telefon pazarı bıçak sırtı, bunu hepimiz biliyoruz. Bir yanda Apple diğer yanda düşük maliyetli Xiaomi ve OnePlus gibi Çinli üreticiler. Elbette bu durum yavaş fakat sağlam adımlar atan Samsun ve Sony gibi üreticiler için biraz tedirginlik verici. Yine de durumun Sony’nin mobil bölümünü satmayı düşüneceği kadar tedirginlik verici olduğunu düşünmezdik.

Sony logo
© Sony

HTC cihazlar ne zaman Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacak. İşte zaman aralıkları

Android 5.0 Lollipop çıktığından beri herkes ne zaman cihazına geleceğini merak ediyor. Aslında birçok cihaz güncellemeye kavuştular fakat sırada bekleyenlerin de sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Eğer HTC sahibiyseniz geçtiğimiz günlerde sızan bir güncelleme yol haritası ilginizi çekebilir.

AndroidPIT HTC One M8 One E8 camera
 © ANDROIDPIT

Motorola'nın hangi akıllı telefonları Android 5.0 alacak ?

Motorola yazılım mühendisi Luciano Carvalho, Gooogle’ın işletim sisteminin en son sürümünün Motorola’nın hangi telefonlarına güncelleneceğini açıkladı. Bu güncelleme çok yakında geliyor ve güncellenecek telefonlar 2013 / 2014 yılında piyasaya sürülen modelleri kapsıyor.

Motorola logo
© T3

Ocak ayının öne çıkan yeni uygulamaları

Yeni yılla beraber yeni uygulamalar da Google Play Store’daki yerlerini almaya başladılar. İşte radarlarını açık tutmak isteyenler için 2015 Ocak ayının önce çıkan uygulamaları.

free time apps
 © ANDROIDPIT

Herkese iyi pazarlar!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!