This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyasından haftanın en çok ilgi çeken 5 haberi

Dünya Mobile Kongresi ve Samsung’un Galaxy S5’i tanıtmasına iki gün kaldı. Bu hafta genelinde güncelleme haberleriyle geçse de teknoloji ve mobil dünyada haftanın en çok konuşulan olayı Facebook’un WhatsApp için yaptığı astronomik teklif oldu. İşte haftanın öne çıkan haberleri.

top5 news2
© AndroidPIT

WhatsApp rekor fiyata satılıyor!

Facebook yaptığı açıklamada anlaşmanın 16 milyar dolar (yaklaşık 35 milyar TL) değerinde olacağını belirtiyor. Bunun yalnızca 4 milyar dolarlık (8,7 milyar TL) kısmı nakit olarak WhatsApp'e verilecek. Nakit paranın yanında 12 milyar dolar (26.8 milyar TL) değerindeki Facebook hissesi de WhatsApp'e devredilecek. Ayrıca anlaşma sağlanırsa bütün bunlara ek olarak WhatsApp'ın kurucularına ve 4 yıldan uzun süredir WhatsApp'de çalışanlara 3 milyar dolar (6,56 milyar TL) değerinde sınırlı Facebook hissesi verilecek.

Galaxy S4'e (GT-I9500) Android 4.4 güncellemesi geliyor

Bugün SamMobile'dan yayılan haber Samsung Galaxy S4 kulanıcılarının yüreğine su serpti! Habere göre Galaxy S4'ün uluslararası versiyonu (GT-I9500 Exynos işlemcili, LTE'siz model) Android 4.4 KitKat güncellemesini almaya başladı!

Galaxy Note 3 ve KitKat buluşuyor

Amerikalı operatörler Samsung’un üst sınıf cihazlarını KitKat ile bir an önce buluşturmak için kolları sıvadılar. Henüz gelen Galaxy S4/KitKat haberinin ardından şimdi de yine US Cellular’ın Note 3 için 19 Şubat’ta KitKat güncellemesini başlatacağı bilgisi sızdı. Muhtemelen iki üst seviye model bugüne kadar ilk kez aynı anda güncelleme alacaklar. Bu da birçok Samsung kullanıcısı için aslıda iyi bir haber. 

Play Store'da zararlı yazılım: WhatsApp üzerinden dolandırıcılık

Geçtiğimiz günlerde, bir çoğumuzun en çok kullandığı uygulamalardan biri olan WhatsApp, kötü amaçlı bir yazılımın aracı oldu. Çeşitli şüpheli uygulamalar üzerinden WhatsApp hizmeti aracılığıyla bazı kullanıcıların telefon numaraları alındı ve paralı bir mesajlaşma hizmeti için kaydedildi. Söz konusu uygulamlar Play Store'dan kaldırılmış olsa da bunları bilmeden telefonunuza yüklemiş olabilirsiniz.

Galaxy S5’in parmak izi tarayıcısıyla gelen muhteşem özellikler

Ve işte beklenen haber kesinleşti. Samsung’un heyecanla beklenen amiral gemisi Galaxy S5 parmak izi tarayıcıya kesin olarak sahip olacak. Fakat Samsung bu teknolojiyi rakiplerine oranla birkaç seviye ileri taşıyarak getiriyor. İşte bu teknolojinin tam olarak nasıl çalışacağı ve kullanılacağı…

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!