This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Haftanın En iyi 5'i: Xperia Z Ultra,Kırmızı HTC One,Askerlik Uygulama

Haftanın öne çıkan haberlerini derlediğimiz yazımıza hoşgeldiniz. Bu haftaya damga vuran haberler içerisinde Sony kendisine önemli bir yer buluyor. Bu hafta içerisinde tanıtılan dev ekranlı Xperia Z Ultra'yı tanıtım etkinliğinin hemen sonrasında deneme imkanı bulduk. Xperia Z için Android 4.2.2 güncelemesi resmen dağıtılmaya başlandı. Ayrıca hafta içerisinde 2013'ün en iddialı cihazlarından HTC One'ın kırmızı renkli versiyonun satışa çıkacağı haberi de ilgiye değerdi. Facebook tarafından ülkemizde yaşanan Gezi Parkı olayları sonrasında yapılan açıklama da oldukça dikkat çekti. Ayrıca bu hafta her Türk erkeğinin hayatının önemli bir parçası olan askerlik hizmetinde kullanılabilecek Android uygulamaları hakında eğlenceli bir yazıyı bloğumuz üzerinde yayınladık.

5.Numara: Askerlik İçin Android Uygulamaları

Askerlik…Her Türk gencinin hayatının en önemli kırılma noktalarından bir tanesi . Ne yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin ‘’aradan çıkarılması’’ gereken bir dönemdir askerlik. Kağıt üzerinde her türlü elektronik cihazın kışla içerisine sokulmasının yasak olmasına rağmen uygulamada en son model akıllı telefonların sıkça kullanıldığı asker ocağına yönelik olarak seçtiğim uygulamalara yazının devamında göz atabilirsiniz. Asker adaylarına şimdiden hayırlı tezkereler. 

askerlik
Askerde akıllı telefon kullananlar için tavsiye ettiğim Android uygulamaları  / © guncelportal, AndroidPIT

4.Numara: Kırmızı Renkli HTC One Geliyor

HTC One'a yeni bir renk seçeneği ekleniyor. Kısa bir süre içerisinde teknoloji marketlerinin raflarında kırmızı renkli HTC One cihazları göreceğiz. Kırmızı HTC One'ın fotoğraflarını yazının devamında bulabilirsiniz.

htc one red rot 2
© HTC

3.Numara: Sony Xperia Z için Android 4.2.2 Güncellemesi Resmen Başladı

Sony Xperia Z sahiplerine müjde: Android 4.2.2 güncellemesi sonunda geliyor. Sony'nin resmi haber kaynağı olan Xperia Blog üzerinden yapılan paylaşımlarda bazı kullanıcıların Android'in son sürümü 4.2.2 güncellemesini almaya başladığı haberleri paylaşılmaya başlandı bile. 

Xperia Z aus
© AndroidPIT

2.Numara: Facebook'dan Açıklama: Türk Makamlarına Bilgi Vermedik 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak sosyal medya şirketi Facebook'un kendileri ile bilgi paylaştığını açıklaması üzerine Amerikan şirketinden resmi açıklama geldi. Şirket konuyla ilgili açıklamasında Türk makamları ile herhangi bir bilgi paylaşılmadığını belirtti.  

teaser facebook
Facebook: "Türk makamlarına bilgi vermedik."/ © Google Play Store

1.Numara: Sony Xperia Z Ultra İncelemesi 

Sony tarafından Almanya'nın Münih Kenti'nde yapılan etkinliğe katılarak firmanın yeni tanıttığı 6.4 inçlik dev ekranlıXperia Z Ultra'yı siz AndroidPIT takipçileri için inceledim. İnceleme testinn hemen başında bu kadar büyük ekranlı bir akıllı telefon hakkında ciddi şüphelerimin yer aldığını belirtmek isterim.

xperia z ultra teaser
Sony Xperia Z Ultra / © AndroidPIT

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!