This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Haftanın En İyi 5 Haberi: Android 4.2.2,Galaxy S4 Mini,HTC One,Huawei

AndroidPIT haber portalı üzerinde geride bırakılan haftanın öne çıkan haberlerinin özetlendiği ve ilgili linklerin paylaşıldığı Haftasonu Yazıları'ndan bir tanesi ile daha karşınızdayız. Heyecan düzeyinin her zaman yüksek olduğu Android Atlası'nın dinamik dünyası geçtiğimiz haftayı gayet hareketli geçirdi. Android'in son sürümü olan Android 4.2.2'nin Amerika'da yayınlanmaya başlamasının ardından Android güncellemelerinde her zaman önceliği alan Nexus cihazların manuel olarak da güncellenmesi imkanı doğdu. HTC piyasaya süreceğini açıkladığı HTC One ile heyecan yaratırken Samsung Galaxy S4 Mini dedikoduları manşetlere düştü. AndroidPIT'in bütçe sınıflamasına göre akıllı telefon analizinde bu hafta sıra Huawei'deydi.  Sony Xperia Z ile Nexus 4'ün infografik karşılaştırması büyük ilgi gördü. İşte haftanın öne çıkan haberleri. 

5. Numara

Galaxy Nexus ve Nexus 7 için Manuel Android 4.2.2 Güncellemesi

Android'in en son sürümü olan Android 4.2.2 Jelly Bean dün itibariyle Amerika'daki cihazlarda güncelleme olarak dağıtılmaya başlandı. Almanya'da yaşayan bir Nexus 7 kullanıcısı olarak beşinci ayına giren tablet bilgisayarımı Android 4.2.2'ye güncelleyebildim. Nexus cihaz kullanmanın en güzel tarafı olan güncellemeleri anında manuel olarak yükleyebilme keyfini Türk kullanıcılara da yaşatmak amacıyla bu yazımda sizlere Samsung Galaxy Nexus ve Nexus 7'leri Android 4.1 ve 4.2.1'li sürümlerden nasıl Android 4.2.2'ye yükseltilebileceğini adım adım anlatıyor olacağım.

   
Android 4.2.2'yi çalıştıran Nexus 7 tabletimden almış olduğum ekran görüntüleri


4. Numara

Galaxy S4 Mini: Galaxy S3 Mini'ye Kardeş Geliyor

Samsung'a yakınlığı ile bilinen Sammobile sitesi üzerinde Samsung içerisinde ''Project J'' olarak bilinen konseptin kapsamında tanıtılacak üç ürün arasında Galaxy S4 ile beraber Galaxy S4 Mini ve bir de süpriz Smartwatch yani akıllı saat olacağı belirtildi. Yani kısaca Samsung hakkında en güvenilir harici kaynak olan Sammobile'a bakılırsa Galaxy S3'den sonra Galaxy S4 de küçülüyor.


Galaxy S4 bizce böyle gözükmeli

3. Numara

HTC One Tanıtım Videoları

19 Şubat'ta tanıtılması beklenen HTC One (ya da M7) Tayvan'lı üreticinin 2013'teki ağır topu olacak. Cihazın paketi ve fiyatı su üstüne çıkmıştı fakat cihazla ilgili söylentiler durmadan devam ediyor. Bu söylentileri körükleyecek şimdi de beş adet resmi tanıtım videoları internette paylaşıldı.


HTC resmi sitesindeki tanıtım görseli
 

2. Numara

[Karşılaştırma] Hangi Huawei Akıllı Telefon? Fiyat & Özellikler

Bütçeye uygun Android akıllı telefon alma klavuzu yazılarımızın beşincisi ile karşınızdayız. Daha önce bu konsept içerisinde sizlere sırasıyla Sony, HTC, Samsung ve LG telefonların değişik bütçe gruplarındaki fiyatlarını ve de özelliklerini aktarmıştık. Şimdi sıra geldi Türkiye Pazarı'nda çok ciddi düşünen Çinli teknoloji devi Huawei'nin ürünlerine. Karşınızda Türkiye'de Şubat 2013 itibariyle satılmakta olan Huawei akıllı telefonların fiyatları ve de özellikleri.


Bütçeye göre akıllı telefon serisinde bu hafta sıra Huawei'deydi

1. Numara

[İnfografik] Sony Xperia Z ile LG Nexus 4 Karşılaştırması

Son ayların en çok ses getiren iki Android telefonu olan Sony Xperia Z ile Nexus 4 analizlerimiz içerisinde sık sık kendilerine yer buldular. Google logolu akıllı telefonların sonuncusu olan LG Nexus 4 yaklaşık olarak iki haftadır ülkemizde satışta. Fransa'da satışına önümüzdeki hafta başlanacak olan Xperia Z'nin de Türk pazarına girmesine ramak kaldı diyebiliriz. Bu noktada bu iki önemli cihazı bir infografik üzerinde enine boyuna karşılaştırıyoruz. Bakalım devlerin mücadelesinin sonucunda net bir kazanan var mı ?


Solda Sony  Xperia Z, sağda LG Nexus 4

 

Fotoğraflar: HTC, LG, AndroidPIT

 

2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!