This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Haftanın En İyileri:Nexus 4 Satışta,Ascend G615,Galaxy Note 8,Ubuntu

 AndroidPIT haber portalı üzerinde geride bırakılan haftanın öne çıkan haberlerinin özetlendiği ve ilgili linklerin paylaşıldığı Pazar Günü Yazıları'nın ilkiyle karşınızdayız. Heyecan düzeyinin her zaman yüksek olduğu Android Atlası'nın dinamik dünyası geçtiğimiz haftayı görece sakin geçirdi. Bakalım geçen hafta hangi haberler öne çıkmış. 

 5 Numara

Galaxy Note 8 ve Samsung'un 2013 Yol Haritası

Bir İtalyan haber portalı üzerinde Galaxy Note 8'e ait olduğu belirtilen fotoğraflar yayınlandı. Sızan fotoğrafların gerçek olduğunu varsayarak konuşursak Samsung'un Galaxy S3 ve Note 2 modellerinin boyut olarak inanılmaz derecede şişirildiğini görüyoruz. Yaklaşık bir ay sonra İspanya'nın Barcelona kentinde yapılacak olan Mobile World Congress'de Samsung tarafından görücüye çıkarılacak olan yeni akıllı telefonların listesi ve de özellikleri firma tarafından basına sızdırıldı. Bir anlamda Samsung'un 2013 yılı yol haritasının önemli kilometre taşları olacak olan yeni ürünler ise şöyle: Galaxy Note 8, Galaxy Young, Galaxy X Cover 2.


Galaxy Note 8'in sızan fotoğrafı / (c) dday.it

4 Numara

Android Cihazlara Yüklenebilen Ubuntu'yu Nexus 7 Üzerinde Test Ettik

Ubuntu'nun Nexus 7 üzerinde nasıl yüklenildiğini anlattık. Bu geçen vakitte Android'e alternatif işletim sistemi Ubuntu'nun üzerine daha çok eğildik ve sistemin günlük hayatta yaşadığı problemleri ve genel performansı hakkında sizler için bir inceleme hazırladık.


Nexus 7 üzerine kurulan Ubuntu İşletim Sisteminin Görünümü

3 Numara

Galaxy S2 için Manuel Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi

Samsung Avrupa'da İspanya'dan başlayarak Galaxy S2 telefonlar için Android 4.1.2 güncellemesini dağıtmaya başladı. İlgili güncellemenin şu an itibariyle Türkiye'ye uğraması zor gözüküyor. Galaxy S2 için Android 4.1.2 güncellemesinin OTA (yani otomatik güncelleme) formatındaki gelişini beklemek istemeyenler için manuel olarak kurulumu anlattığımız bu yazımızın içeriğinde Odin kullanarak flaşlama işlemlerinin detaylarını ve de gerekli tüm dosyaları bulacaksınız.


Galaxy S2'yi Android 4.1.2'ye manuel olarak yükseltmek mümkün

2 Numara

Huawei'nin En Yeni Telefonu Ascend G615'i Piyasaya Çıkmadan Önce Test Ettik 

Huawei belki Avrupa'yı üst seviye akıllı telefonlarla değil ama uygun fiyatlarıyla fethedecek. Çin'li üreticinin son cihazı sadece 300 Euro olan güçlü dört-çekirdek işlemciye sahip koca ekranlı telefonu. Ascend G615 Şubat 2013'te pazara giriyor fakat öncesinde cihazı biz test ettik.


Huawei Ascend G615'in Piyasaya Çıkmadan Önceki İlk Türkçe Testi

1 Numara

Nexus 4 Sonunda Türkiye'de Turkcell Eliyle Satışa Çıktı

Türkiye'nin aylardır beklediği ve hatta şu sıralar üretimde problemleri olan Nexus 4 Türkiye pazarına Turkcell aracılığıyla adım atmış durumda. Fiyat ise beklenenden çok yüksek: 1399 TL.


Turkcell'in Nexus 4 için vermiş olduğu reklam

 

İyi Pazarlar :)

 

AndroidPIT Türkiye Ekibi

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!