This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

Android dünyasından haftanın Top 5 haberi

Yine bir hafta daha ardımızda kaldı. Her zaman olduğu gibi sizler için gündemin nabzını tuttuk ve birbirinden çeşitli haberler hazırladık. Geride kalan haftanın en dikkat çekici haberlerini ise sizler için derledik. Keyifli okumalar ve iyi tatiller!

top5 forum
Haftanın en çok dikkat çeken haberleri! / © AndroidPIT

1.İşte üreticilerin Android 4.4 KitKat güncelleme takvimleri

Android 4.4 versiyonu çıktığından beri (yaklaşık 2 aydır) heyecanla güncelleme bekliyoruz. Kimimiz daha Android 4.3'e bile geçememişken, Nexus cihazlarına 4.4 versiyonunun üstüne 4.4.1 ve 4.4.2 versiyonlarının gelmiş olması da canımızı sıkmıyor değil! Fakat biraz daha sabır... Güncellemeye erişmemize çok az kaldı. Ne zaman mı? Cevap haberimizin devamında!

nexus 5 android 4 4 kitkat logo 02
Android 4.4.2'li Nexus 5 / © AndroidPIT

2.Akıllı telefon almak isteyenler dikkat! İşte haftanın fırsatları

Yeni bir akıllı telefon satın almak isteyenler için büyük teknoloji mağazalarının indirimlerini takip etmek şart. AndroidPIT olarak bundan böyle bu takibi sizin için gerçekleştirip, en iyi fırsatlardan ve indirimlerden sizi haberdar etmeye çalışacağız. İşte bu hafta güvenilir elektronik mağazalarında ve Internet sitelerinde dikkatimizi çeken fırsatlar. 

nexus5 camila
Brezilya sitemizin editörü Camila kül yutmuyor, fırsatları yakından takip ediyor. / © androidPIT

3.Galaxy S5'in özellikleri bu kez gerçekten belli oldu mu?

Samsung'dan iyi haber almasıyla tanınan SamMobile adlı internet sitesi şirket içindeki bir kaynağa dayandırdığı haberinde Galaxy S5'in bazı özelliklerinin kesinleştiğini duyurdu. Habere göre, S5 hem metal, hem plastik kasayla piyasaya çıkacak ve 5.25 inçlik süper çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olacak. Kameranın ise 16 MP çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. İşte ayrıntılar.

concetp1
Türk tasarımcıdan Galaxy S5 konsepti / © Hasan Kaymak Innovations

4.YouTube'dan MP3 formatında video ve şarkı indirmenin yolu

YouTube videoları telefona indirilebiliyor. Bu videolar MP3 formatına çevrilebiliyor. Ve çok da güzel çalışıyorlar. Özellikle arşivimize ve internette harcadığımız verilerin gözle görülür bir şekilde azalmasına büyük katkı sağlayan bu süreç nasıl ilerliyor? İşte cevabı…

YouTubeMusic
Youtube videolarını müzik formatında indirin, data'dan tasarruf edin!/ © AndroidPIT

5.Android 4.4.2 KitKat Galaxy S4 üzerinde nasıl görünecek?

Henüz Galaxy S4 için resmi Android 4.4.2 KitKat resmi güncellemesine başlanmamış olsa da geçtiğimiz günlerde test yazılımı internete sızmıştı (buradan okuyabilirsiniz) Sizler için Galaxy S4'ümüze KitKat'ı yükledik ve neleri değiştirdiğini inceledik!

s4 kitkat teaser
Sizler için Android'in yeni sürümünü Galaxy S4'ümüzde denedik. / © AndroidPIT

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!