This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Androidpit.com.tr ekibi olarak sizler için bu hafta da çok çalıştık ve sizleri Android dünyasındaki gelişmelerden haberdar etmeye çalıştık. Lafı fazla uzatmadan, buyrun haftanın en ilginç ve en çok okunan 5 haberi! 

1.Android telefonunuzla bütün dosyaları açın ve oynatın

Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olmasına karşın elimize geldiği haliyle her dosyayı açamıyor. Fakat uygulama yelpazesinin geniş olması sayesinde bu problemin üstesinden de gelebilirsiniz. Her çeşit farklı uzantılı dosyalar Android’de nasıl açılır, hangi dosya türleri için hangi uygulamalar en iyi öğrenmek istiyorsanız buyrun haberimizin devamına!

android datei formate teaser
© Shutterstock (Resim:  Document icon file extension)

2.İşte Android cihazınız için en iyi 5 launcher

Telefonlarımızı nasıl daha farklı ve renkli hale getiririz? Bu soruya verilebilecek en iyi cevap: “Launcher kullanarak” olurdu. Milyonlarca seçenek arasından size en uygun başlangıç ekranı, ekran koruyucu, dosya, widget ve arayüzleri kullanarak cihazınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi 5 launcher.

AndroidPIT Launcher Teaser
Ne kadar farklı olabilir deme, dene ve gör! / © AndroidPIT

3.AMOLED vs LCD: Farkları neler, avantajları neler?

Bir telefon alırken fikrimizi etkileyen önemli faktörlerin başında cihazlarda bulunan ekran geliyor. Akıllı telefonların ekranı farklı çözünürlükte olabildiği gibi farklı teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Samsung'un kullandığı AMOLED'i ve HTC, Sony, LG gibi markaların genellikle tercih ettiği LCD'yi sürekli duyuyoruz ama farklarını biliyor muyuz? Hangi noktada ayrıştıklarını bilmek, hangi teknolojiyi seçeceğimizi belirlememizde bizlere yardımcı olabilir. Gelin hep beraber inceleyelim!

amoled vs lcd
Zevkler ve renkler! / © Androidauthority

4.Amiral gemi göründü: Galaxy S5 Şubat ya da Mart'ta geliyor

Tarih ileledikçe heyecan artıyor! Geçen hafta İtalyan gazeteci Flavio'nun tahminlerini sizlere bildirmiştik. Flavio'nun söylediklerinin aksine Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S5 Şubat'ta mı gelecek? Şubat'ta Barselona'da yapılması planlanan Mobil Dünya Kongresin'inden (MWC) bir gece önce mi gelecek? En azından ünlü teknoloji habercisi Eldar Murtazin tweet'inde öyle öngörmüş. Peki mantıklı olan ve akla yatmayan noktalar neler? Sizler için irdeledik.

Samsung s4 presentation
Samsung önceki modeli Galaxy S4'ü, New York'da düzenlediği şatafatlı bir etkinlikle dünyaya duyurmuştu./ © Samsung

5.Android için en iyi 5 retro oyun

Herkes yeni teknolojiler, yeni cihazlar ve yeni oyunlardan bahsediyor. Ancak klasiklere ne oldu? Geçmişe dönüp sandıktan zamanın en popüler oyunlarını çıkarmak isteyen tek ben değilimdir herhalde. Çocukluğumdan hatırladığım ve Play Store bulduğum oyunlar şu şekilde.

Google Play
© Under Linux

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!