This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Hakimden Apple Avukatına Soru: Senin Kafan Mı Güzel?

Apple ile Samsung arasında artık resmen bir Brezilya dizisine dönüşen patent davasında sinirler giderek geriliyor. Bunun en bariz gösterelerinden bir tanesini bizzat davaya bakan mahkemenin hakimi Lucy Koh’un en son tepkisinden yakalamak mümkün. Geçtiğimiz hafta görülen duruşmalardan bir tanesinde Apple’ın Samsung’un savunmasının bitişinin ardından sunulmak üzere içerisinde 22 adet potansiyel yalancı şahidin adının yer aldığı listeyi vermesi üzerine sinirlenen hakim ‘Kafanız iyi olmadığı sürece bu listedeki isimleri çağırmayacağımı bilmeniz gerekiyor’ şeklinde çok sert bir cevap verdi.

Bu çıkışa Apple’ın avukatı olan William Lee’nin cevabı gecikmedi. Lee şu şekilde ikinci bir çıkışta bulundu: ‘Öncelikle kafamızın iyi olmadığını size garanti ederek söze girmek isterim’. Bu cevap ile girdiği cümlesinin sonunda ise Apple’ın avukatı isteklerinin işleme konulması gerektiğinin altını tekrar çizdi.

Bu gelişme üzerine hakim Koh iki tarafa da anlamsız talepler ile davanın normal akışı için harcanması gereken zamandan çalmama uyarısında bulundu. Bu uyarı yaparken kullanılan üslup ise gerçekten çok sert olarak kayda geçildi.

Tüm dünyanın yakından takip etiği asrın patent davasında tünelin sonundaki ışık göründü denebilir. Davada sona yaklaştıkça ise iki teknoloji devinin kullandıkları üsluplar giderek daha da cıvımakta ve ortaya birbirleriyle olmayacak meseleler yüzünden kavga eden iki ilkokul çocuğu görüntüsü çıkmakta.

Fotoğraf kaynağı: CulfMac.com

Kaynak: The Verge

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!