This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Hangi Cihazlar Jelly Bean Güncellemesi Alacak? - Marka Bazlı Tahminler

 

Android camiasında son günlerde Jelly Bean konusu açıldığında akıllara gelen ilk sorular hangi cihazın bu sistem ile güncelleneceği ve de olası bir güncellemenin ne zaman gerçekleşeceği oluyor. Bu yazıda güncelleme alması kesin ya da çok muhtemel cihazları bildiğimiz ya da öngördüğümüz tarihleri de işin içine katarak sıraladık. Marka kırılımlı yapmış olduğumuz sıralamayı aşağıda bulabilirsiniz.

Google Nexus Cihazları

Google'ın zaten kendi ürünü olan bu cihazlarda Jelly Bean güncellemesi üzerine hiç ama hiç bir kuşkuya yer yok. Bu sebepten ötürü Galaxy Nexus cihaz sahipleri bu keyfin tadını çıkarabilirler.

Samsung

Samsung Galaxy S2 ve de Samsung Galaxy S3 ürünlerinde Jelly Bean güncellemesi olması için firmanın Google üzerinde yoğun bir baskısı bulunmakta. Fakat garip bir şekilde Samsung Tabletlerde Jelly Bean güncellemesi hakkında pek bir gelişmeye tanık olamadık. Samsung Galaxy S2 ve de S3'ün yanında Samsung'un öne çıkan ürünlerinden Galaxy Note'da da bir güncelleme olmasının çok olası olduğunu düşünüyoruz.

HTC

HTC firması resmi olarak HTC One X, One XL ve One S modellerinde Jelly Bean güncellemesi olacağını açıkladı. Fakat yukarıda sayılanlar dışındaki eski modeller hakkında herhangi spesifik bir açıklama henüz yapılmış değil. Bizler HTC Sensation, Sensation XL, Evo 3D ve de Droid Incredible modellerinde güncelleme bekliyoruz.Umarız HTC Desire HD ürününde daha önce yaşananların benzerini yaşatmaz.


Asus

Asus firması da resmi olarak 4.1 ve üzeri cihazlarda ve de Eee Pad Slider, Transformer Pad 300, Transformer Prime ve Prime Infinity cihazlarının Jelly Bean güncellemesi alacağını duyurdu. Böylece Nexus 7'yi Google için üretmiş olan Asus firması tablet camiasında Jelly Bean güncellemesi alan ilk firmaların başında gelmesi işten bile değil.


Motorola

Motorola firmasının Google tarafından satın alındığı göz önüne alındığında Motorola'nın akıllı cihaz piyasasında yer alan ürün yelpazesi içerisinde yer alan ürünlerin güncellemesi almamasının biraz tuhaf kaçacağını düşünüyoruz. Öte yandan firma Motorola Xoom ürünlerinin güncelleme alacağını resmi olarak açıklamış bulunmakta.

LG

LG firması iş güncellemelere gelince gayet dakik ve de güvenilir bir firma olma özelliğini taşıyagelmiştir. Firmadan yapılan resmi açıklamada 2012 yılında çıkarılan tüm telefonların Jelly Bean güncellemesi alacağı duyuruldu. Bu bağlamda 2012 öncesi cihazlar için ise herhangi bir açıklama gelmemesine rağmen bizim güncelleme alacağına inandığımız muhtemel ürünler şu şekilde: Optimus 4X HD, Optimus 3D Max ve Optimus L7.


Sony

Sony kısa bir süre firmanın Facebook sayfasında 2011 yılında piyasaya sürülen cihazlarında Jelly Bean güncellemesine gidileceğini açıklamıştı.Güncellemeler hakkında ürün ürün konuşmak biraz zor olsa da bizim tahminimiz Xperia S, Xperia U ve Xperia P ürünlerinin güncellemenin kapsamında olacağı yönünde.


Acer


Acer firması da resmi olarak yaptığı açıklamada tüm cihazlarının Android 4.1'e yükseltileceğini belirtti. Fakat bu açıklamada diğerlerine benzer bir biçimde herhangi bir cihazdan spesifik olarak bahsedilmedi. Iconia Tab A110 , A200, A510 ve A700 cihazları Android Ice Cream Sandwich ile çalışmaktalar. Bu cihazların Jelly Bean güncellemesi almaları ise çok olası.


Özet ve Sonuc

Bir çokları yukarıdaki liste içerisinde kendi cihazını göremeyince moral bozukluğu yaşamış olabilir. Fakat işin özü yukarıdaki güncelleme listesi dinamik bir yapıya sahip ve günden güne de değişmekte. Sizleri gelişmelerden haberdar etmeye devam ediyor olacağız.


Fotoğraf Hakları : sitesgadget.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!