This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Hangouts (Talk'un yerine) ile daha iyi bir G Talk deneyimi

Google’ın hizmetlerinden Google Talk, geçmişte çok sık kullandığımız hizmetlerden biriydi. Bir yandan Gmail, G+ ve Android’le uyumlu çalıştığı için şahsen beğeniyordum. Ama bir yandan da, resim yollama ya da basitçe muhabbet etmek gibi kısıtlamaları vardı. Artık Hangouts (Talk'un yerine) Google Talk’ın yerini alıyor ve hizmete birçok yenilik getiriyor. Değişiklileri ve yeni uygulamanın nasıl göründüğünü öğrenmek için bugünkü uygulama testimize bir göz atın.

Not

Artı

  • Diğer Google hizmetleriyle daha uyumlu
  • Erişim kolay
  • Tasarım harika
  • Tek hamlede sohbet listesi açılıyor

Eksi

  • Sohbetlerde kelime aratabileceğiniz fonksiyon yok
  • Yavaş internette animasyonlar çalışmıyor
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Samsung Galaxy Note 2 4.1.2 Hayır 1.1.2.778356 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Telefonunda zaten Talk yüklü olan kullanıcıların Hangouts (Talk'un yerine)’u yüklemesine gerek yok çünkü Hangouts bir Talk güncellemesi olarak görünüyor. Yenisini yüklemenize gerek olmasa da, telefon numaranızı doğrulamanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda, daha önceden kayıtlı olan muhabbetlerinizi görebilir ya da yenilerini yaratabilirsiniz. İsterseniz bir kişiyi seçebilir, isterseniz bir grup oluşturabilirsiniz. Bu uygulamanın en iyi özelliği ana seçeneklerin çok açıkça görülmesi. En çok konuştuğunuz kişiler büyük ve kolay izlenebilir şekilde ekranda görülüyor ve Google + ya da Gmail ile bağlantılı. Yeni mesaj bildirilerini ayarlardan titreşim olarak ayarlayabiliyorsunuz. İstemediğiniz kişileri tabii ki de engelleyebiliyorsunuz.

Bir sohbete başladığınızda, sohbet geçmişinden sohbetinizin üzerine basabiliyorsunuz. Hangouts diğer sohbet uygulamalarından farklı olarak, konuşmadaki mesajları kimin görüp görmediği farklı gösteriyor. Bu özellik grup konuşmaları için kullanışlı.  Kullanıcıların avatarları son görülen mesaja gidiyor. WhatsApp’tan esinlenerek, geniş gülen yüz seçenekleri koyulmuş ancak hızlı internetle çalışıyorlar. Bu geliştirilebilir. Bir de Hangout yoluyla yollanan resimler, otomatik olarak Google Plus ve Picasa’ya kaydoluyor. Video Hangouts’u sağ üst tuşa basarak aktive edebilirsiniz. Bu seçenek, video aramasını başlatıyor. Aynı zamanda video konferans da yapabilirsiniz. Ya da internetiniz sabit değilse, videoyu kapatabilirsiniz.

Ekran & Kontroller

Hangouts (Talk'un yerine)’ın tasarımı harika ve Google’ın derli toplu arayüzlü, kullanımı kolay, modern menü ve animasyonlu, yeni imajını temsil ediyor. Sohbet listesi tek bir hamlede açılıyor ki bu benzer uygulamaların birçoğunda olmayan bir özellik. Doğrudan ana menüden sohbete başlayabiliyorsunuz.

Hız & İstikrar

Hangouts (Talk'un yerine) tüm test süreci boyunca sorunsuz çalıştı ve metin/mesaj uyumu harika ve hızlıydı.

Fiyat/Performans Oranı

Hangouts (Talk'un yerine) bir Google uygulaması ve ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirilebilir.

Son Söz

Hangouts (Talk'un yerine), Google Talk’un güncellenmiş hali ve diğer Google hizmetleriyle Talks’a göre daha uyumlu çalışıyor. Mesajlar tüm bağlantılı cihazlara zamanında varıyor ve resim paylaşmak artık WhatsApp’la yarışacak seviyede. Tek olumsuz özelliği, sohbetlerde kelime aratabileceğiniz fonksiyon yok.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!