This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Akıllı telefonunuzu can güvenliğiniz sağlamak için kullanabilirsiniz. Gecenin bir yarısı ilaç almanız gerekti; ya da kazanın ortasındasınız ve yaralıya ilk yardım müdahalesi yapmanız, acil numaraları armanız gerekiyor; ya da şehirde tek başınıza yürürken birinin sizi takip ettiğini hissettiniz. Hayatın türlü türlü hali var. Siz en iyisi teknolojiyi avantajınıza çevirin; kendinizi ve sevdiklerinizi istenmedik durumlardan kurtarın. İşte sizin seçtiğimiz hayat kurtaran üç uygulama.

androidpit logo
© AndroidPIT

Eczane

Eczane” uygulaması, Türkiye’nin birçok ilindeki nöbetçi eczaneleri bulmanıza yardımcı oluyor. Bir kere dokununca sizin bulunduğunuz ildeki eczaneleri, ilçelere ayırarak, isimleri, adresleri ve telefon numaralarıyla listeliyor. İstediğiniz eczaneyi aramak için, telefon numarasının üzerine basmanız yeterli. Tasarımı oldukça sade ve kullanımı kolay. Bilgilerin güncellenmesi bazen geciktiği için, eczaneleri gitmeden önce aramanızı öneririm. Ama denediğim diğer eczane uygulamaları arasında, en günceli ve güveniliri iMobilecode’unki oldu. Ancak geliştirebilecek birçok özelliği var. Bazı iller eksik ve haritada eczaneleri gösterip, yön tarifi vermiyor.

eczaneler
Telefonların üzerine basınca otomatik olarak aranıyor © AndroidPIT

Eksik iller ve ilçeler için uygulama geliştiricilerini e-mail ile talep edebiliyorsunuz. (contact@imobilecode.com ) Uygulamanın şu an desteklediği iller bu şekilde: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Muğla, Samsun ve Tekirdağ.

İlk Yardım ve Acil Telefonlar

Androturk tarafından geliştirilmiş “İlk Yardım ve Acil Telefonlar” uygulaması, kaza ve sağlık sorunlarında yardımınıza koşuyor ve size temel ilk yardım yöntemlerini çeşitli kategorilerde öğretiyor. Bilkent Üniversitesi Sağlık merkezinin web sitesinden derlenen uygulama, resimli ve gayet kolay anlaşılır bir şekilde, yapılması gereken yardımı anlatıyor. Uygulamadaki konular şu şekilde: suni teneffüs, kalp masajı, nefes yolu tıkanıklığı, burun kanaması, kırıklarda ilk yardım, dış kanama, yanıklar, sıcak çarpması, donmalar, zehirlenmeler, şoka girme durumu ve sara nöbeti.

ilkyardim
Resimli ve basit bir şekilde anlatım © AndroidPIT

Aynı zamanda polis imdat, hızır acil gibi, acil telefonları da içeriyor. Acil telefonlar, üzerine basınca otomatik olarak aranacak şekilde geliştirebilir ve ilk yardım kategorileri de arttırabilir. Ancak reklamsız ve ücretsiz bir uygulama için gayet kullanışlı ve tasarımı kullanıcı dostu.

BSafe ile hiç yalnız yürümeyin

Bu uygulama hayatınızı kurtarabilir. Gece kendi başınıza yürürken tedirgin olanlar, keşke şu an telefon çalsa, biri arasa da güvende hissetsem diyenler için bSafe kullanışlı bir uygulama. Tehlikede hissettiğinizde büyük ve kırmızı olan S.O.S alarmına basıyorsunuz. Bu alarma basınca, yakınlarınız ve arkadaşlarınız otomatik olarak aranıyor ya da onlara mesaj gidiyor (sizin seçiminize bağlı) ve GPS sayesinde de tam olarak nerede olduğunuzu görebiliyorlar. Ya da buluşmanız istediğiniz gibi gitmedi ve can sıkıcı bir durumdan kurtulmak istiyorsanız, sahte arama yapabilirsiniz. Bunların hepsi ücretsiz.

rapefree
Güvenebileceğiniz kişilerin listesini yapın, tehlikede hissedince kırmızı butona basın / © AndroidPIT

Eğer ki aylık 2 dolara bSafe Premium’u alırsanız, S.O.S alarmınız eş zamanlı GPS ile geliyor, arkadaşlarınız sizi “Beni Takip Et” özelliğiyle canlı olarak GPS’ten izleyebiliyorlar. Eğer bir yere zamanında varmazsanız da kurduğunuz zamanda takip etme alarmı aktive oluyor. Tasarımı biraz karışık olsa da, biraz zaman harcayıp, güveneceğiniz kişileri seçip, ayarlarınızı yapınca, uygulama sorunsuz çalışıyor.

Önerebileceğiniz hayat kurtaran uygulamalar var mı? Bizimle paylaşın.

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!