This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Hep daha fazla : Akıllı kilit

Akıllı telefonlarımızın ansızın kilitlenmesinden hemen hemen hepimiz şikayetçi olmuşuzdur.  Android Police adlı teknoloji haberleri yapan bir sitede geçen söylentilere göre, Google tarafından geliştirilen, “vücut” hareketlerimiz ile devreye giren bu akıllı kilit sistemi sayesinde telefonumuz elimizde veya cebimizde olduğu sürece ekranı aniden kapanmayacak ve işlemimiz yarıda kalmayacak.

asdasdas
Akıllı kilit / © AndroidPIT

Günümüzde telefonlarımızın hayatımızda kapladığı yeri düşünürsek gayet kullanışlı olacağını söyleyebiliriz. Parmak izi, göz taraması derken Google kilit çeşitliliğine bir yenisini daha ekleyerek yine Android severleri heyecanladırmış gibi gözüküyor.  

lollipop smart lock main
Trusted Face / © fossbytes.com

Kesin bir bilgi olmasa da bu özellik sistem güncellemeleri ile değilde yazılım güncellemeleri ile Google Play üzerinden verilme ihtimali yüksek diyebiliriz. Android kullanıcılarının bu kullanışlı akıllı kilit sistemine ne zaman kavuşacağı ise henüz netleşmiş değil. 

Sizinde aklınıza gelen, değişik bir kilit sistemi var mı?

 

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • gravity screen bu konuda 1 numara. hareket sensörünü iptal edip, yakınlık senaörünü kullanırsanız 2 saatte % 3 en fazla tüketimle hiç güç tuşunu kullanmadan cebine koy kapansın,masaya bırak kapansın, cepten çıkar kendi açılsın. çok kullanışlı.

  • Can C. 23.Mar.2015 Link to comment

    Ben Gravity isimli uygulamayı kullanıyorum telefon sensörü aracılığıyla hareket ettirildiğinde açılıyor, özellikle güç tuşu bozuk olan kullanıcılara öneririm. Enerji tüketimi ise Xperia Z1'de bir saatte yüzde 5 ekstra. Evet fazla enerji tüketiyor fakat belirttiğim gibi güç tuşu bozuk olanlar ya da her seferinde tuş kilidi açmak istemeyenler için çok uygun

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!