This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
12 Shares 5 comments

Her gün 5 milyon dolar kazanan bu oyunu oynuyor musunuz?

Candy Crush Saga’nın oyun listelerinin zirvesini domine ettiği günler geride kaldı. Elbette hala her yerde oynayan insanları görüyoruz, özellikle de oyun emeklilerin favorisi. Yine de 101 ülkede yapılan araştırmalar bu ülkelerin 85’inde en çok tercih edilen oyunun aynı olduğunu gösteriyor. Bu oyun ne Clash of Kings ne de Game of War…

Bild1
 © AndroidPIT

Bahsettiğimiz oyun Clash of Clans. Elbette dünyanın 101 ülkesinin 85’inde en çok oynanan oyun olmak popülerlik ötesinde de şeyler getiriyor, mesela para. Hem de baya bir para. Hikayenin biraz başlangıcına döndüğümüzde Finlandiyalı geliştirici Supercell’in yıllık gelirinin 2012 yılında 101 milyon dolar, 2013 yılında 892 milyon dolar olduğunu görüyoruz. Bir yılda çılgınca bir artış. Oyun bu yıllarda da zirvenin yakınındaydı fakat hiçbir zaman bugünkü kadar başarılı değildi.

Geçtiğimiz seneyse gelir iyice uçtu ve 1.8 milyar dolara ulaştı. Evet, tek bir oyun ve yaklaşık 2 milyar dolar gelir. Hadi hep beraber bu işe girelim… Bu rakamlar bize şunu gösteriyor aynı zamanda, Clash of Clans günde 5 milyon dolar kazanıyor. Candy Crush’ın geliştiricisi ise geçen yıl 2.6 milyar dolar kazanmış, fakat bunu tek bir oyun üzerinden kazanmıyor. Öyle ki Boom Beach ve Hay Day de King tarafından geliştirilmiş oyunlar.

Clash of Clans Install on Google Play

Siz Clash of Clans oynuyor musunuz? Bugüne kadar oyunda ne kadar para harcadınız?

 

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!