This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
18 Shares 9 comments

Herkes altın rengi Samsung S6 ve S6 Edge peşinde. Peki neden!

Samsung’un son satış verileri özellikle Avrupalı tüketicilerin Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge tercihlerinde altın rengi modeli seçtiklerini gösteriyor. Yaklaşık dört Avrupalıdan birinin tercihi olan altın rengi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in sırrı ne? Neden onca güzel renk varken altın diye sormadan edemiyorum…

gold
© jadore

Şu anda stoktaki altın rengi cihazlar neredeyse tükenmek üzere ve Samsung bir dahaki üretimi bunu gözeterek yapacağını belirtiyor. Öte yandan görünen şu ki tüketiciler geçtiğimiz yıllara göre cihazın rengi konusunda çok daha rahatlar, belki de rafların siyah ya da beyaz cihazlarla dolduğu günler yakında sona erecek.

Avrupalıların bu “altına hücum” çılgınlığını anlamak için Samsung psikolog Donna Dawson ile çalışmış. Dawson’a göre altın rengi insanlarda bir refah hissi yaratmakta. Aslında Avrupa’nın anca atlattığı ekonomik durum düşünülünce insanların biraz refaha hissi aramaları anlaşılabilir. Altının aynı zamanda varlık ve zenginlik gibi kavramları çağrıştırdığı düşünülünce bence ülkemizde de oldukça tutacak. Dawson ayrıca beyaz renkli cihazların daha sosyal, gezmeyi seven tipler için olduğunu, siyahın ise daha çok güç veya da cazibe peşinde olanlara hitap ettiğini belirtiyor.

Bu arada Samsung’un açıklamasında dünyada üretilen altının yüzde 7’sinin elektronik cihazlarda kullanıldığı, ya da bir ton telefondan 300 gram altın çıkacağı gibi bilgilerde yer alıyor. Konuyla alakasız ama ilgi çekici bilgiler kontenjanından olsa gerek. Dünyadaki altının çoğu 200 milyon yıl önce gezegenimize çarpan meteorlardan gelmekte. Ve son olarak en önemli bilgi, altın yenilip sindirilebilir! Bir gün çok zengin olup farklı ne yapsak diye düşünenler bir kenara not alsınlar.

galaxy s6 edge green
 © Samsung

Bu arada şahsi fikrim en güzeli yakut yeşili olan S6 Edge. Sizce Galaxy S6 ve S6 Edge üzerinde en güzel görünen renk hangisi? 

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!