This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Herkesin Hemen Yüklemesi Gereken Yegane Uygulama

911’i aramak telefonunuzla yapabileceğiniz tek acil durum eylemi değil. İngiliz Kızıl Haç’ın First Aid App’ini (İlk Yardım uygulaması) indirin ve ambulans gelmeden önce acil durum eylemlerinizi hayata geçirmeye başlayın. Aslında bakıldığında bu uygulamanın telefonla birlikte satılırken gelmemesi için hiçbir neden yok.

Uygulama astım ataklarından burun kırılmasına veya kalp krizine kadar bir çok ilk yardım prosedürünü içeriyor. Nası kalp masajı verileceği ya da boğazına takılan lokmanın nasıl çıkarılması gerektiğini içeren videoların dışında ilk yardımla ilgili adım adım her şeyi öğrenebiliyorsunuz.

Tabii ki bir uygulamayı acil bir durumda açmak sadece yardım çağrıldıktan ve kişi sabit bir pozisyona konduktan sonra mümkün olabilir. Ama bu uygulamanın acil durumlardan önce kullanıldığı durumlarda inanılmaz derecede faydalı olabileceğini hayal edebiliyoruz. Uygulama ilk yardımla ilgili bilginizi bile ölçüp size verdiği rozetlerle sizi ödüllendiriyor.

Eğer daha fazla insan kalp masajı, kanamayı durdurma ya da yanıklara karşı önlemler hakkında bilgi sahibi olsaydı şu an daha güvenli bir dünyada yaşıyor olurdu. Uygulamayı aşağıdan tek tıkla Google Play’den indirebilirsiniz.

Kaynak: Google Play

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!