This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Hile: Android 4.2 ile Gelen Özel Klavyeyi Yüklemek & Çalıştırmak

Android 4.2 ile gelen yeniliklerden bir tanesi olan SwiftKey yani klavye üzerinde kaydırma yaparak kelime girişi yapabilmeye imkan veren klavyeyi Android 4.0 ve üzeri işletim sistemi kullanan cihazlara eklemek ufak bir hile ile mümkün olabiliyor. Fakat bunun ötesinde Android'in son sürümü ile başka bir klavye daha var : Özellikle tablet bilgisayarlarda çok kullanışlı olan PC Klavyesi.

 

Android 4.2'nin klavyesi standard Android klavyesinden daha fazla tuşa sahip. Bu tuşlar sayesinde ihtiyaç duyulan spesifik karakterlere çok daha hızlı ulaşabilmek mümkün oluyor. Bu genişletilmiş klavye akıllı telefonlar için gereğinden fazla büyük dururken tablet bilgisayar konseptine ise cuk diye oturmakta.  Öte yandan Galaxy Note tarzı dev ekranlı tabletimsi akıllı telefon kullanıcıları da bu klavyeyi sevebilirler.

 


Standart (üstte) ve PC(altta) klavyelerin karşılaştırmasını yukarıda görmektesiniz

 

Yukarıda bahsi geçen klavyeyi herhangi bir Nexus cihaza yüklemek istiyorsanız maalesef cihazınızı root etmeniz gerekecek. İçerisinde Android'in standard klavyesi yüklü olmayan HTC, Samsung ve benzeri markaların  cihazların ise ilgili APK dosyasını çalıştırabilmesi içerisinde Android 4.0 ve üzeri yüklü olması gerekmekte.

Eğer cihazınız yukarıda sayıldığı gibi içerisinde Android 4.0 ve üzeri bir işletim sistemine sahip ise Android 4.2'nin PC Klavyesini kurmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  1. Bu link üzerindeki APK dosyasını indirin (Android Spin sitesinde yer almakta) -Yönlendirileceğiniz sayfada Android 4.2 Keyboard APK yazan yeşil linke tıklamanız gerekiyor
  2. Cihazınızın güvenlik ayarlarından 'Bilinmeyen Kaynaklar'dan indirme yapılmasına izin verildiğine emin olun
  3. Cihazınızın dil ve giriş ayarlarından Android 4.2 klavyeyi seçin - Yukardaki ekran görüntğleri Android 4.2 PC klavyesinden alınmış fakat isterseniz SwiftKey özelliğine sahip olan klavyeyi de seçebilirsiniz.
  4. Yeni klavyenizi güle güle kullanın

 

 

 

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!