This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

History Eraser – Maziyi bir kenara atın!

Akıllı telefon becerikli bir aygıt. Telefon açma, sörf, email ve SMS gönderme, video izleme ve daha da fazlası: Hepsi güzel hoş görünümlü paketin içinde. Kötü yanı ise aramalar da dahil her şeyiniz kaydediliyor. Aramalar ve uygulama dosyaları oldukça büyük bir yer kaplıyor, bazen o kadar fazla ki cihazın performansını bile etkiliyor.

History Eraser, bu nahoş problemi ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Aşağıdaki incelememizde uygulamayı daha da yakından tanıyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
4.1.1 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus

Android sürümü: 4.1.2

Root: Yok

Modfikasyonlar: Yok

History Eraser uygulaması isminde vaadettiği şeyi yapıyor: Uygulama dosyalarından kurtulmanıza yarayan kocaman bir silici. Bu size daha fazla bellek açmanıza ve hatta cihazınızın performansını artırmanıza yardımcı oluyor. Uygulamanın yedeklediği dosyaların bazen kendisinden on kat daha fazla yer kapladığını göz önünde bulunudursanız bu tam bir kazanma-kazanma durumu (elde edeceğiniz sonuç her türlü sizin lehinize). Yani birden fazla ve birlikte çalışan uygulamaları yüklediğinizde belleğinizin nasıl görüneceğini bu uygulamayla görebilirsiniz.

History Eraser'ı açtım ve -sıkı durun- toplamda 60 uygulamamın biriktirdiği dosyalar 260 MB'dan daha fazla yer tutuyor. Galaxy Nexus'um bu durumu halledebilir ama daha eski jenerasyon cihazlar bu noktada tıkanabilir.

Uygulama ile dosyalarını silmenin dışında, History Eraser ayrıca web tarayıcınızın geçmiş kayıtlarını veya Google Play Store, Gmail ve Google Maps kayıtlarını da silebilirsiniz.

Ayrıca arama listelerini, SMS ve MMS'leri, YouTube arama sonuçlarını ve Google aramalarda anahtar sözcükleri silebilirsiniz. Youtube ve Google aramalarını silme işini elle de ayarlar kısmından yapabilirsiniz.

Kutu kutu neyi silmek istiyorsanız tik atabilirsiniz. Dilerseniz hepsini birden de silebilirsiniz. Bu cihazınızdaki tüm elementleri ortadan kaldırıyor.

Bir başka enteresan seçenek ayarlardan erişilebilir: Bazı seçeneklerin daima aktiv olmasını ayarlayabilirsiniz, yani bazı elementler sürekli otomatikman silinecek. Bu başkalarının cihazınızı kullanıp özel bilgilere erişmesinden tasalanıyorsanız çok yararlı bir seçenek.

Özet: History Eraser vaadettiği şeyi yapıyor ve çok güvenilir. Daha çok boş alan demek cihazınızın daha iyi performansı demek (tabii ki cihazın kendisiyle de alakalı bir durum). Ben 270 MB'lık bir uygulama ön belleğinden kurtuldum ve iyi bir bahar temizliğinden çıkmış gibi çok memnunum.

Ekran & Kontroller

History Eraser uygulamasının kullanımı ve navigasyonu kolay. Liste görüntüleme harika.

Reklamlar uygulama içinde mevcut fakat çok sıkıntı yaratmıyor.

Hız & İstikrar

History Eraser çok akıcı çalışıyor. Arama geçmişini silme çok kolay ve düz mantık.

Fiyat/Performans Oranı

History Eraser App Center'da bedava. Uygulama içi reklamlar mevcut.

Ekran Görüntüleri:

History Eraser – Maziyi bir kenara atın! History Eraser – Maziyi bir kenara atın! History Eraser – Maziyi bir kenara atın! History Eraser – Maziyi bir kenara atın! History Eraser – Maziyi bir kenara atın!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!