This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
7 Shares No comments

Homestyler Interior Design ile evinizi tasarlayın

Her zaman bir amatör iç mekan tasarımcısı olmak isteyen ve dekor dizaynı, mekanın görünümü hakkında tutkulu olanlar için, bu ilginizi bir adım ileriye taşıyacak bir uygulamayı inceliyoruz. Ücretsiz olan bu iç mimari uygulaması Homestyler Interior Design ile gönlünüzden geçen her mobilyayı deneyebilir, hatta istiyorsanız satın da alabilirsiniz. Bu uygulamanın nasıl çalıştığını öğrenmek için inceleme yazımızı okuyun.

Not

Artı

  • Gerçek ürünlerle odanı dekore et
  • Design Stream'den ilham al
  • İstediğin ürünü arat
  • Kullanımı kolay kullanıcı arayüzü
  • Birçok mobilya ve obje seçeneği

Eksi

  • Eşyaların rengini değiştirememe
  • Yüklemenin uzun sürmesi
  • Dengesizlik sorunları
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 7 4.3 Hayır 1.0.0.2.73 1.4.7.5.249

Özellikler & Kullanım

Homestyler Interior Design yaratıcı kişiler için kullanışlı bir araç; eviniz yenilemenizi sağlayacak mobilyalar ve dekorlar cebinize geliyor. İlk başta fotoğraf galerisine bakabilir, ya da mekan seçebilirsin.Burada senin kendi projelerin için ilham alabileceğin fikirler bulabilirsin, hatta beğendiğin projelere yorum da yapabilirsin. Ancak öncellikle uygulamaya, ya email adresin, ya da Facebook hesabınla üye olman gerekiyor. Mobilyalara bakmak için üye olmana gerek yok ama topluluğun içinde yer almak istiyorsan, gerekli.

Fotoğraflar galerisini cep telefonundan gezebilir, oda tipine göre ayarlanmış binlerce dizaynlar arasında ilgini çekenleri seçebilir ya da filtreleyebilirsin. Editörün seçtiklerine bakabilir ya da yeni ve popüler girişleri görebilirsin. Burada sadece odalar için dizayn değil, aynı zamanda teker teker mobilyaları ya da dekor eşyalarını görmeniz de mümkün. Tamamen tasarlanmış odayı görmek isteyenler 3D Design Stream’i seçebilirler. Hakkında yorum yapmak ya da beğenmek tabii ki, arzu edilen bir şey ancak sadece üye olduktan sonra yapılabiliyor. 3D Design Stream’de filtre opsiyonları, aynen fotoğraf galerisinde olduğu gibi ayarlanabilir.

homestyler 1
© AndroidPIT

Asıl yaratıcı kısım, kendiniz tasarlamaya başladığınızda başlıyor. “Create New Theme” (yeni tema yarat) seçeneğini seçin ve başlayın. Burada üç seçenek var. İsterseniz galeriden bir temel resim alabilirsiniz ya da özellikle bir odanın fotoğrafını çekebilirsiniz.

İpucu: Eğer kendi mekanınızı dekore etmek istiyorsanız, en iyisi oda tamamen boşken fotoğrafını çekmek. Sadece bu şekilde, düzgün bir şekilde, odanın asıl boyutunu anlayabilirsiniz. Çünkü varolan dokular, eşyalar, uygulama tarafından anlaşılmıyor. Kısacası boş oda, ekstra mobilya ya da aksesuar koymanızı saplıyor ama fotoğraftaki koltuğunuzun yerini değiştiremiyorsunuz.

homestyler 2
© AndroidPIT

En kolayı ilk başta boş alanınızı belirleyin. Homestyler önceden tasarlanmış odalar sunuyor ve bunları doldurabiliyorsunuz. Çok fazla görsel ve perde sizi korkutmasın. Hepsini silip, en baştan kendi zevkinize göre tasarlayabiliyorsunuz. Ancak çoğu zaman bu eşyaların fiyatları aşırı derecede yüksek.

Tek bir parmakla istediğiniz eşyaları, istediğiniz yerlere hareket ettirebilirsiniz. Sadece menüye ne aradığınızı yazın ve katalog oda oda ayrılmış, yeni ve özel lamba, ev içi bitki gibi sınırsız eşyalar arasında istediğinizi seçin. Her parça mobilya ya da dekorasyon için detaylı ürün açıklaması, fiyatı ve satılık olup olmadığı bilgisi var.

homestyler 3
© AndroidPIT 

Ne yazık ki mobilyaların rengi değiştirilemiyor. Ancak odanıza yerleştirdiğiniz eşyalar odanıza cuk oturuyor, istediğiniz gibi ön arkaya oynatabiliyorsunuz. Bitmiş odalar, sadece üye olunarak kaydedilebiliyor.

Odanızda ayrıca duvar kağıdını değiştirebilir, duvarları boyayabilirsiniz. Ancak bunu yapmak biraz uzun süre alıyor ve bazen gecikmeler oluyor.Uygulama profesyonel bir rehberle geliyor ve en tanınan tasarımcıların ve mimarların stillerini de içeriyor. Gerçekçi efektleri de gölge ve ışıklar sayesinde sağlanıyor 

Ekran & Kontroller

Homestyler Interior Design’ın kullanımı oldukça kolay ve hareketlerinizi tahmin ediyor. Birkaç kere ekrana dokunarak, kısa sürede odanızı dekore edebiliyorsunuz. Objeler odaya kusursuz yerleşiyor. Basit iki parmakla yapılan bir hareket, mobilyayı çevirmeye ve objeleri doğru açıya koymaya yarıyor. Uygulamanın tek sorunu bazen donma, gecikme gibi dengesiz çalışması.

homestyler 4
© AndroidPIT

Hız & İstikrar

Homestyler Interior Design en hızlı uygulama değil. Gayet dengeli Wireless ortamlarında bile, oda ya da obje seçerken, kendi kendini kapadığı ya da gereksiz bir şekilde uzun sürede yüklendiği oluyor. Bu bazen can sıkıcı ve keyif kaçırıcı olabiliyor. Bu uygulamada kendi kendini kapatma oranları, diğer kullanıcıların yorumlarından da anlaşılacağı gibi yaygın.

Fiyat/Performans Oranı

Homestyler Interior Design ücretsiz. Site ilginç içerikleri de ücretsiz sağlıyor ancak uygulamayı tam kullanabilmek için, emailinizi ya da Facebook adresinizi girmeniz lazım. Uygulamanın içinde herhangi bir ek masraf ya da uygulama içi satın alma yok.

Son Söz

Genel olarak Homestyler Interior Design’ın iyi bir konsepti var ve içerik olarak zengin. Eşyaların ve mobilyaların sayısı, başka herhangi bir uygulamayla kıyaslanamayacak kadar çok, hele ki ücretsiz uygulamalarla. Eğer üye olmadan kullanmak istiyorsanız, bazı kısıtlamalar söz konusu. Homestyler’a sosyal ağların entegre olmuş olması, iletişimi seven kullanıcılar için büyük bir artı. Bu uygulamanın tek can sıkıcı yönü: dengesizlik problemleri. Test sırasında birkaç kere kendi kendini kapatma durumu yaşandı ve bazı kullanıcılar da yüklemeler sırasında gerektiğinden uzun beklediler.

7 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!