This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

How to Tie a Tie - Kendi kravatını kendin bağla

Akıllı telefonlar milyonlarca insanın yaşamını kolaylaştırıyor ve insanlar bilgiyi internet ya da milyonlarca uygulamada arıyorlar. Birçok farklı bilgi bu taşınabilir cihazda barınabiliyor. Bugün inceleyeceğimiz konu tarihten beri birçok insanın vaktini alan ve zorlandığı bir uğraş: kravat bağlamak.

How to Tie a Tie (kravat nasıl bağlanır)” uygulamasını sizin için test ettik.

Not

Artı

  • 13 farklı bağlama şekli
  • Basit ve anlaşılır anlatım
  • Her bağlama şekliyle ilgili bilgi
  • Ücretsiz

Eksi

  • Ücretsiz versiyonunda sadece önden görünüm olması
  • Nasıl-yapılır videolarının olmaması
  • Zayıf arayüz
  • Yavaş ve zayıf sayfa çevirme özelliği
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 4 4.3 Hayır 2.3.3 2.8.4

Özellikler & Kullanım

Düzgün kravat bağlayabilmek başlı başına bir sanat. Genç, yaşlı fark etmeden, insanlar birkaç düğüm atıp, kendilerini prezentabl göstermekten mutlu oluyor. O kadar ki, bunun gerçek uzmanları, bileğinin bir hareketiyle birkaç düğüm atabiliyorlar. Kravatı nasıl bağladığınız, kıyafetinize ve katıldığınız etkinliğe göre de önemli.

Kravat bağlamaya yeni başlayanlar için en basit bağlama şekillerinde usta olmak bile oldukça havalı. Sadece arkadaşlarınızı kendi kravat bağlama şeklinizle etkileyebilir ve aynı zamanda diğerlerine de yardımcı olup, öğretebilirsiniz. Hatta kravat bağlama konusunda fikri sorulan kişi bile olabilirsiniz.

Aday uygulamamız sadece gerekli bilgiyi içermekle kalmıyor ama aynı zamanda kravat bağlama konusundaki çaylaklara da kolayca düğüm atmayı öğretiyor. Adım adım, basitçe ve kolay tekrar edilebilir şekilde anlatıyor, böylece orada ne yaptı diye tahmin etmeye çalışmanıza gerek kalmıyor.

HowToTieATie1
Kolay anlatım ve anlaşılır resimler / © ArtelPlus

How to Tie a Tie uygulaması adım adım nasıl yapılacağını anlatıyor. Kravat bağlamak 9 adımdan oluşuyor, sonuncusu ise (neredeyse her zaman) bağlanan kravatı bir aynada kontrol etmek. Yalnız, bu ücretsiz olan ve sadece reklamlardan gelir elde eden uygulamanın tek sorunu, kravat bağlamayı sadece önden göstermesi.

Ancak ilginç olan, “top view” seçeneği. Bu seçenekle kravatı bağlayanın gözünden, nasıl yapılacağını görebiliyorsunuz çünkü gerçek hayatta da bu görüş açısından bağlıyoruz. Uygulamada ancak ters bakış açısından kravat bağlamaya çalıştığınızda bazen ufak tefek hatalar yapabiliyor ve adımları kaçırabiliyorsunuz ki bu durumda yaptığınız herşey bozuluyor ve tekrar başlamanız gerekiyor.

Video anlatımları da bu uygulamanın bedava versiyonunda eksik. Ancak olumlu yanları, geniş bir yelpazede kravat bağlama biçimleri, zorluk dereceleri ve kısa açıklamaları içeren yazılar içermesi. Paralı versiyonunda 7 farklı yöntem daha var ancak ben ücretsiz olan 13 tane versiyonu daha beğendim çünkü zaten o kadar profesyonel olarak uğraşmıyorum.

HowToTieATie2
Papyon bağlama yöntemleri de dahil / © ArtelPlus

Ekran & Kontroller

How to Tie a Tie, bu kategoride ilk başta çok iyi izlenim yaratmıştı ama sonra uygulamanın arayüzünün o kadar iyi düşünülmediği ortaya çıkmaya başladı. Mesela menüyü bir tıkta getiren bir tuş yok. Android’in geri gitme tuşuna basmanız gerekiyor. Ayrıca bir adımdan diğerine giderken ekranı kaydırma, her zaman kolay değil. Bazen bir sonraki adıma gitmek için birkaç kere tekrarlamak gerekebiliyor.

Hız & İstikrar

How to Tie a Tie (kravat basıl bağlanır), test süresi boyunca hiç kendi kendini kapamadı. Ama hızı hala iyileştiriliyor.

HowToTieATie3
Uygulama biraz yavaş ama ücretsiz ve kullanışlı / © ArtelPlus

Fiyat/Performans Oranı

How to Tie a Tie (kravat basıl bağlanır) ücretsiz ve Play Store’dan yükleniyor. Uygulama reklamla destekleniyor ama reklamsız olanını istiyorsan, Pro versiyonunu yükleyip ödeyebilirsin.

Son Söz

How to Tie a Tie, iyi bir uygulama. Çok az çabayla da sorunları çözülebilecek bir durumda. Ne yazık ki kravatın uzunluğu, ya da kravat giymekle ilgili genel bilgiler uygulamada yok ama bunlar bir dış kaynaktan da çok kolayca öğrenilebilir. Uygulama İngilizce ancak genelde görsele dayandığı için, basit bir İngilizce bilgisiyle kolayca kullanılabilir.

Bunların dışında, How to Tie a Tie, amacına tam uygun ve gündelik kullanıcıları tatmin ettiği kesin. Daha ileri gitmek isteyen kullanıcılar, daha iyi donanımlı Pro versiyonunu almayı tercih edebilirler.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!