This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HP, tablet dünyasında hiç şanslı olamadı. Firmanın ilk tableti HP Slate 7’nin bıraktığı izlenim en azından bu yönde; etkileyici olmayan ve yeri göğü “inletemeyen”. Ama HP’nin hakkını vermek lazım; firma kolay kolay pes edeceğe benzemiyor!

hp slate 7
Mevcut HP Slate 7 © HP

Amerikan merkezli firma Slate 7’den sonra 2 özel Android cihaz daha tanıtmıştı, Slate x2 laptop/tablet karışımı ve HP Slate 21 all-in-one PC (Hepsi birarada bilgisayar-hani şu sadece devasa bir ekrandan ibaret cihazlar). Firma yeni tanıttığı 4 yeni tablet ile Android macerasını orada sonlandırmayacağını dünyaya duyurdu.

HP Slate 7 Extreme

Gelin önce Slate 7 Extreme’i tanıyalım; 7 inç (17.78 cm) boyutunda 1280 x 800 çözünürlükte ekrana sahip gücünü Tegra 4’ten alan tablet. Cihaz ayrıca 5MP arka kamera, VGA ön kamera, Wi-Fi, Bluetooth ve hatta bir de stylus kalemi barındırıyor.

Bütün bu özellikler size tanıdık geldi mi? Zira Slate 7 Extreme, Nvidia’nın daha dün tanıttığı Tegra Note cihazı baz alınarak oluşturuldu.

HP Slate 7 Extreme back 564x640
Slate 7 Extreme- Nvidia logosu cihazı HD kardeşinden ayırıyor. © ubergizmo

HP Slate 7 HD

Her ne kadar HP’nin tanıttığı ilk tablet aslında Nvidia’nın cihazının başka bir isme sahip versiyonu olsa da Slate 7 HD “gerçek” bir HP cihazı ve bir çok yönden eski HP Slate 7’yi andırıyor.

Bu cihaz ise 7 inç (17.78cm) büyüklüğünde 1280 x 800 IPS ekran, Marvell PXA986 işlemci, Beats Audio, ön ve arka kamera, microSD ve yaklaşık 9 saat pil ömrü sunan bir bataryayla donatılmış durumda. Slate 7 HD ayrıca 3G/4G ile donatılmış versiyonlarla da gelecek.

hp new tablets
Yeni seri tabletler. © androidauthority

HP Slate 10 HD

HP’nin Slate 10 HD modeli giriş seviyesi bir 10 inç (25.4cm) tablet olacak. Aynı kardeşleri gibi 1280 x 800 çözünürlüğünde ekrana sahip olacak. Aslına bakılırsa Slate 10 HD aynı özelliklerdeki tabletin sadece büyük ekranlısı olacak. Bunun anlamı; Marvell işlemci, microSD, Beats Audio, ön ve arka kamera ve hücresel veri teknolojisi.

hp slate 10 HD 01 640x359
Slate 10 HD'nin arkadan görünümü © ubergizmo

HP Slate 8 Pro

HP Slate 8 Pro, ilk olarak geçtiğimiz ay GFX Bench’inde görüntülendi. O zamanlarda yapılan tahminler gerçekleşti; Tegra 4 işlemci ve 1600 x 1200 çözünürlüklü ekran.

Tegra 4 işlemcisine ve yüksek çözünürlüklü 7.98 inç (20.27cm) ekranına ek olarak cihaz, 8MP arka, 2MP ön olmak üzere 2 adet kamera, microSD ve micro-HDMI çıkışı barındırıyor.

Özet

Tanıtılan 4 cihazın hiç biriside Android masasında önemli değişikliklere sebep olmayacak fakat HP şunu kanıtladı ki; konu Android pazarında genişlemeye gelince firma gerçekten bunu çok istiyor.

Henüz HP’nin tanıttığı cihazların bütün özelliklerini bilmiyoruz, -fiyatlarını da. Fakat iyi haber şu ki; Tabletlerin tedariği için çok beklememiz gerekmeyecek zira ürünler ilk olarak Amerikan pazarına Kasım’da girecek.

Siz HP’nin tanıttığı tabletler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce HP güzel bir seri yakalayıp Android pazarından güzel bir pay alabilir mi yoksa Microsoft dünyasın’ın dıiında hiç bir zaman istediği başarıyı elde edemeyecek mi? 

Vasıtasıyla Androidauthority Kaynak: HP

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!