This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

HP'nin Yeni Akıllı Telefonu Android Tabanlı Çalışacak Gibi

Dünyanın en önde gelen bilgisayar üreticilerinden HP’nin CEO’su Meg Whitman geçtiğimiz Perşembe günü şirketin akıllı telefon üretme konusundaki istekliliğini ortaya koymuş, sonrasında çalkanan kulislerde HP’nin yeni üreteceği telefonların Windows 8 işletim sistemiyle entegre çalışacağı konuşulmuştu. Fakat en son haberlere göre ‘Bender’ isimli yeni HP akıllı telefon Android işletim sistemiyle çalışacak.

 

SlashGear haber kaynağından sızan bilgilere göre HP’nin yeni Android cihazın en ilgi çeken özelliği 1366x720 piksellik görüntüleme gücü. Bu özelliğin ne kadar yüksek olduğunu anlamak için Samsung Galaxy S3’ün 4.8,Huawei’nin 4.5 ve Samsung Galaxy Note 2’nin 5.5 inçlik ekranlar üzerinde 1280x720 piksellik görüntüleme güçleri ile kıyaslamak yeterli olacaktır. HP’nin yeni cihazının 4.5 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olabileceği konuşuluyor.


Büyük merak uyandıran HP akıllı telefonun .1.5 Ghz Snapdragon(MSM8960) işlemci ile geliyor. Cihazın işletim sisteminin ilk etapta Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich olabileceği ve önümüzdeki Aralık Ayı sonunda ise Android 4.1 Jelly Bean’e yükseltilebileceği belirtiliyor.


HP’nin yeni akıllı telefonu üzerindeki spekülasyona konu olan haber kaynağında çıkan ve yukarıda sizinle paylaştığımız teknik özellikler şu an itibariyle dedikodu olmanın ötesine geçemiyor. Ama yine de HP gibi bir devin Android dünyasına adım atacağı düşüncesi gerçekten heyecan verici.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!