This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

HTC 3. Çeyrek Raporlarını Açıkladı. İyi Gözükmüyor.

Yine HTC ile ilgili kötü finansal haberler... Şirket bu sefer hem gelir hem de kârların %50 düşmesiyle karşı karşıya. Bu haberimiz HTC'yi severek kullanan, seven ama bu haberlerden ötürü satın almaktan korkan ziyaretçilerimiz için gelsin. Detaylar için tıklayın.

Şirket bu senenin üçüncü çeyreğinde yaklaşık 2.4 milyar dolar gelir sağladı fakat bu geçen senenin 3. çeyreğine göre %48 ve 2012'nin 2. çeyreğine göre %23 daha az.

Kârlarda ise durum haliylen daha vahim. 167 milyon dolar kâr getiren şirketin bu rakamı geçen seneye göre karşılaştırıldığında %76 daha az.

Şirket kötü gidişatı engellemek için pek çok giderini kıstı fakat bunda kötü olan nokta pazarlamayı da oldukça kısmış olmaları. Bu yüzden şirket ağır eleştirilere maruz kalıyor. Aşağıda görmüş olduğunuz Japonya'da piyasaya sürülecek Butterfly modelinden umut bağlamış durumda.

Bir şirketin özellikle de mobil cihaz üreten bir şirketin sürekli bu tip haberlerle anılır olması çok kötü çünkü tüketici şirketin ileride de kötü gidişatın devam edeceğini ve batacağını düşünürse o şirketin ürünlerinden uzak durur. En basitinden şöyle düşünün. HTC'nin -ve piyasanın da en iyi telefonlarından biri- One X modelini sevdiniz ama HTC ileride batarsa Android'e güncelleme bile gelmeyebilir veya teknik servis gerektiğinde bulamayabilirsiniz. İşte bu tip korkular -bana göre- şirketin satışlarının daha da düşmesine neden oluyor. Ki aslında baktığınızda özellik ve tasarım olarak çok iyi telefonlar üretiyorlar.

HTC J Butterfly - Sizce de şık değil mi?

Sizin fikirleriniz?

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!