This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

HTC'nin yeni amiral gemisi yolda: HTC M8

HTC One'ın varisi olarak Tayvanlı teknolojinin devinin yeni amiral gemisi olması beklenen HTC  M8'e dair yepyeni ayrıntılar medyaya sızdı. Ancak şu ana kadar cihazla ilgili bildiğimiz her şey sadece söylenti düzeyinde. 

htc one mini teaser
HTC One ailesine 2014'de yeni bir fert katılabilir. / © AndroidPIT

Teknoloji dünyasında bu tarz sızıntı haberlerle ün yapan @evleaks Twitter hesabından paylaşılan bilgilere göre HTC'nin yeni telefonu Snapdragon-800 işlemci (MSM8974) ve 2 GB sistem RAM'ine sahip olacak. Cihazın artık bu seviye telefonlar için bir minimum standart haline gelen 5 inçlik Full HD ekranla piyasaya çıkacağı iddia edilirken; arka yüz kamerasında bizzat HTC tarafından geliştirilen UltraPiksel teknolojisine yer verilmesi kimseyi şaşırtmayacak. Sızan bilgilerde arka kameranın kaç megapiksel çözünürlükte olacağına dair bir bilgi bulunmasa da HTC M8'in ön yüz kamerasının 2.1 megapiksel çözünürlüğünde olabileceği söyleniyor. Yine aynı kaynağın haberine göre cihazın Android KitKat işletim sistemi ve HTC'nin kendi kullanıcı arayüzünün yeni versiyonu olan Sense 6.0'la piyasaya çıkması bekleniyor. 

Görüldüğü gibi aslında teknik özelliklere bakınca, eğer bu verilerin doğru olduğunu varsayarsak, ortada öyle büyük bir sürpriz görünmüyor. HTC'nin yeni altın çocuğu da genel olarak piyasadaki üst düzey telefonların zaten sahip olduğu standart özelliklerle piyasaya çıkacakmış gibi duruyor. Daha önce de HTC M8'le ilgili benzer haberler çıkmış, ancak buradakilerdne farklı olarak cihazın sistem RAM'inin 3 GB olacağı iddia edilmişti. 

HTC'nin popüler One modelinin varisi olarak tasarlanan cihazını 2014 yılı içinde resmen tanıtması bekleniyor. 

Vasıtasıyla Pocket-lint Kaynak: @evleaks (Twitter)

3 comments

Yeni yorum yaz:
 • arkadaşlar diğerleri niye düştü,gerçek değerlerine indiler de ondan kalite aynı değil...

 • şuan htc one, galaxy s4, LG G2 ve xperia z arasında en pahalısı htc one. htc yine aynı fiyatlandırma politikası izlerse fazla başarılı olamaz ancak S5 ile G3'den önce çıkması htc'nin lehine olacaktır.

  •   14
   Deniz Arslan
   • Admin
   06.Oca.2014 Link to comment

   Evet kesinlikle, diğerleri düştüğü halde HTC One'ın fiyatı halen yüksek sayılır. Zaten krizde olan şirketin bu belki de son umudu olacak; ya batacak, ya çıkacaklar.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!