This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC, Android güncellemelerini 90 günde veremeyecek

HTC One M8 modelinin Android 5.1 güncellemesini ne zaman alacağı bir süredir merak konusu. HTC One M8 Android 5.1 Lollipop güncellemesinin Ağustos’ta geleceği haberleriyle beraber AndroidPIT ekibi de HTC’den Jeff Gordon ile irtibate geçti. Jeff’e Android 5.1 güncellemesinin One M9’a ne zaman geleceğiniz sorduk fakat umduğumuz cevabı alamadık.

AndroidPIT HTC Advantage discussion Jeff Gordon Twitter
© ANDROIDPIT

Eskiden HTC’nin güncellemeleri 90 gün içerisinde çıkarma vaadine karşılık Jeff “Android 5.1 güncellemesini hiçbir zaman 90 gün içinde çıkaracağımızı söylemedik” dedi. HTC Advantege zamanlarına dönersek HTC’nin bu 90 günde güncelleme söz oldukça olumlu karşılanmış hatta markaya dürüstlük ve şeffaflık gibi yönlerden artılar katmıştı. Elbette bu uygulamanın sonsuza kadar geçerli olacağı anlamına gelmiyordu fakat yine de iyiydi.

Eğer HTC’nin sözü hala sözse Android 5.1 Haziranın ilk haftası gelmesi gerekirdi çünkü Google tam olarak güncellemeyi 9 Mart tarihinde çıkarttı. Fakat HTC İngiltere tarafından yapılan açıklama güncellemenin One M8 için Ağustos ayında One M9 içinse Haziran-Temmuz “gibi” geleceği yönünde.  

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!