This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC'den rakiplerine gözdağı: rüya gibi yazılım güncelleme sözü!

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC bugün gece saatlerinde reddit sitesinde düzenlediği AMAA (Bana (neredeyse) herşeyi sor) etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. Neden HTC One X ve One X+ cihazlarına güncelleme veremediğine değinen HTC, geçmişteki hatalarını değiştiremeyeceğini, fakat gelecekte çıkacak amiral gemi modelleri için 2 yıl yazılım desteği sunacağının sözünü verdi. Bizden de alkışı haketti!

htc one mini brand logo
 © AndroidPIT

HTC'nin Kuzey Amerika Ürün Yönetimi takımı, reddit sitesinde düzenlediği resmi AMAA (Ask Me Almost Anything- Bana neredeyse herşeyi sor) etkinliğinde tüketicilerin sorularını yanıtladı. Ekip üyeleri samimi şekilde kullanıcıların merak ettiği konulara açıklık getirirken, önemli açıklamalarda da bulundu. HTC'nin büyük tepki çeken, HTC One X ve One X+ modellerine Android desteğini kesilmesinin de nedenleri anlatıldı. Yapılan açıklamaya göre Nvidia'nın ürettiği yongasetleri için destekte bulunmaması HTC'nin de bu cihazlardaki Android sürümünü güncelleştirmesini imkansız kılıyor. Sadece ABD'de pazarına sürülmüş olan kimi HTC One X modellerinde Qualcomm yongasetlerinin kullanıldığı ve bu versiyonlara güncellemenin getirilmesinin mümkün olduğu ancak bunun da karmaşa yaratacağı gerekçesiyle vazgeçildiği aktarıldı. Ancak HTC One X ve One X+ cihazlarını Android'in 4.4 versiyonuna güncellemek için çaba sarfedeceğine dair söz verdi.

HTC One X
HTC'nin One X modeli / © HTC/AndroidPIT

Bunun yanında HTC'den gelen asıl bomba haber ise geleceğe yönelik oldu. Geçmişe dair kimi hatalarının bulunduğunu itiraf ederken bütün firmaların güncelleme konusunda sıkıntılar çektiğine değindi. Geçmişi değiştiremiyeceğini belirten HTC gelecekte Kuzey Amerika'da satışa çıkarılan bütün amiral gemi modellerine 2 yıl ana güncellemeleri getirme sözü verdi. Android dünyasındaki 18 aylık “psikolojik” güncelleme sınırı düşünüldüğünde, HTC bu sözünü tutarsa bir ilke daha imza atmış olacak.

Buradaki küçük bir ayrıntıya dikkatinizi çekelim; HTC ekibi bu sözü Kuzey Amerika için verdi fakat Kuzay Amerika için çıkan bir güncellemeyi uluslararası versiyonlara dağıtmamak pek akıllıca olmaz! (umalım da HTC de böyle düşünüyor olsun!)

Reddit'deki soru cevap etkinliği devam ediyor. Bakalım daha hangi inciler dökülecek!

Kaynak: Reddit HTC AMAA

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!