This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 

Güney Kore kaynaklı bir haber kaynağına göre HTC bu ülkedeki faaliyetlerinde geri adım atıyor. HTC'nin bu yönde yorumlara maruz kalmasına neden olan durum ise firmanın Güney Kore ofisini kapatacağı yönündeki söylentiler. Dedikodulara göre HTC, Samsung'un anavatanı olan Güney Kore'deki rekabette yenik düştü.

Canalys araştırma şirketi analistlerine göre yerli üreticiler tarafından domine edilmiş olan Güney Kore Pazarı'nda HTC'nin 2011 yılında yüzde iki olan payı 2012 içeisinde yarı yarıya gerileyerek yüzde bir seviyelerine düşerek kan kaybetti. Öte yandan benzer haber kaynaklarına göre ise Samsung'un Kore Teknoloji Pazarı'ndaki payı yüzde yetmişlerde. Özellikle Samsung Galaxy S3'ün piyasaya sürülmesinden sonra bu paydaki artışın daha fazla olacağı bekleniyor.

HTC firması global ölçekte de en son geçen sene görmüş olduğu rekor kardan sonra kazançlarında bir erozyana maruz kaldı. Tayvanlı firmanın 2012 yılının ikinci çeyreğinde ortaya çıkan net karının bir önceki seneye göre %57.8'lik bir azalma göstermiş olması gerçekten dikkat çekici. Bunda firmanın HTC One serisinin Avrupa satışlarında beklenen performansı gösterememesi ve de Apple ile yaşanan hukuki sıkıntılar sonucu firmanın ürünlerinin Amerika pazarına gecikmeli olarak girmiş olmasının payı büyük.

Fotoğraf Hakları: Der Spiegel

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!