This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC'nin Ürün Kalitesi Artarken Karlılığı Azalıyor

Dünyanın en önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Tayvanlı HTC, 2012 içerisinde özellikle de son dönemde arka arkaya çıkardığı kaliteli ürünlerine rağmen söz konusu yılın dördüncü çeyreği de işin içine katılınca 2004 yılından bu tarafa elde ettiği en düşük kar rakamlarıyla yüzleşmekten kaçamadı.

2012 yılının dördüncü çeyreğine yönelik olarak açıklanan mali tablolar her ne kadar bir çok analistin beklentilerinin ötesinde iyimser rakamlar içeriyor olsa da Tayvanlı teknoloji devi geçtiğimiz sene aynı döneme kıyasla kendi ölçeği için pek de kabul edilemeyecekk bir kar erozyonu ile karşı karşıya kalmış gözüküyor (322 milyon Amerikan Doları). Firmanın CEO'su Peter Chou kendileri için adeta bir kabus olan 2012 için firmanın en karanlık dönemi şeklinde bir atıfta bulunarak bu talihsiz dönemin 2013 ile birlikte geride kaldığını umduğunu açıkladı.

Küresel rekabette son yıllarda büyük atak yapmış olan Samsung'un hissedilir şekilde gerisine düşmüş olan HTC özellikle 2012'nin son döneminde çıkarmış olduğu One X+,Droid DNA ve son olarak Deluxe gibi ürünler ile tekrar eski günlerine dönmek istiyor. Yeni ürünleriyle AndroidPIT editörlerinin de büyük beğenisini kazanan firmanın bugünlerde Amerika'nın Las Vegas şehrinde yapılmakta olan CES 2013 Teknoloji Fuarı'nda da iki yeni akıllı telefon çıkarması gündemde.

 

Fotoğraf Hakları: Gerd Altmann/Hans Braxmeier / pixelio.de / AndroidPIT

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Galaxy S3 her anlamda Apple dahil tüm market oyuncularına büyük bir ders verdi. Herkes 2013 için pozisyonunu büyük ölçüde S3'e göre aldı. Galaxy Note 2'nin çıkışı da Samsung için adeta S3'ün başarısına cila oldu.

    Tablet tarafında ise Google'ın yaptığı atılım bence yıla damgasını vurdu. HTC tüm tablet bilgisayar planlarını rafa kaldırdığı için bu kategorideki gelişmelerden ne derece etkilenmiştir bilemiyorum.

  • Araz 07.Oca.2013 Link to comment

    2012 Samsung'un ve bir kaç çinli üreticinin senesiydi

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!