This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC M8'e ait bazı bilgiler ve iki duvar kağıdı paylaşıldı

En son hazırladığı şık amiral gemisi, One M7 ile Android severlerin gönlünde that kuran HTC'nin yeni amiral gemisi M8 kapının önüne dayandı. Merakla beklenen modelin tanıtılmasına az bir süre kala cihazla ilgili bir detay ve iki duvar kağıdı basına sızdı.
 

nexus 5 on screen button
HTC tıpkı Nexus 5 (fotoğraftaki) gibi ekran üzeri tuşlarla (On-Screen-Button) mı gelecek?/ © AndroidPIT

Android dünyasının twitter'daki dedikodu merkezi @evleaks HTC'nin yeni amiral gemisi One M8 ile ilgili bir iddia ortaya attı. @evleaks'in iddiasına göre One M8, ekran üzerinde yönerge tuşları (On-Screen-Buttons) bulunduran ilk HTC modeli olacak. Bilindiği gibi M7 modelinde ekrandan harici olarak alt kısımda, HTC logosunun sağında ve solunda olmak üzere “geri” ve “ana ekran” tuşları bulunuyordu. Dedikodulara göre Tayvanlı dev bu tuşları, tıpkı Nexus serilerinde olduğu gibi ekrana dahil edecek. Böyleliklede ekran üzerinde menü tuşları bulunduran ilk HTC telefon olma ünvanını da elde edecek.
 

AndroidPIT htc one update
Mevcut HTC One (M7) modelinde ekrandan hariç olarak iki adet kapasitif tuş bulunuyor. / © HTC/AndroidPIT

2011 yılında piyasaya sürülen Galaxy Nexus modeli Android dünyasının ilk ekran üzeri menü tuşlarına sahip telefonu olarak pazarlara girmişti. Ondan sonra gelen Nexus ailesinin fertlerinin yanı sıra Samsung ve HTC dışındaki üreticiler de bu modaya ayak uydurmuşlardı. Ancak Samsung'da HTC'de bu günlere dek tercihlerini kapasitif tuşlardan (ekranın altında, ekrandan hariç olarak) yana kullandılar.

@evleaks bu bilgilerin yanında -iştah açıcı niyetine- HTC One M8'de kullanılacağını iddia ettiği iki adet 2.160 x 1.920 piksel çözünürlüğünde duvar kağıdını indirime sundu. İsteyen kullanıcılar bu duvar kağıtlarını kendi cihazlarına indirerek (aşağıdaki linklerden) kullanabilir.

m8 wallpaper
M8'e ait olduğu iddia edilen iki adet duvar kağıdı/ © HTC/@evleaks/AndroidPIT

Linkler

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!