This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Ücretsiz ekran değişimi: HTC müşteri memnuniyetinde liderliğe oynuyor!

HTC'nin belkide ürettiği muhteşem telefonlara rağmen popülerliğini yitirmesinin sebeplerinden birisi de müşteri memnuniyeti çalışmalarının zayıf olmasıydı. Tayvanlı akıllı telefon üreticisi ise en çok eleştiri toplayan bu özelliğine öyle bir nokta koyacak ki rakiplerini epey zor durumda bırakacak! Ancak yazının başında belirtelim; bu hizmet şimdilik sadece ABD'de sunulacak.

htc advantage
© HTC/ Andrey Arkusha/ Shutterstock/AndroidPIT

HTC son günlerde bir sıçrayışın içinde. Yanlış anlaşılmasın; finansal olarak hala berbat durumdalar! Fakat HTC şu geçtiğimiz 1 haftada hayranlarının ve kullanıcılarının gönlünü kazanmak ve yeni müşteriler edinmek adına devrim niteliğinde hamleler yapıyor! Önce gelecekte çıkacak amiral gemi modelleri (ABD'de) için 2 yıl Android güncelleme desteği sözü veren HTC bu sefer de satış sonrası destek atağına kalktı: Tayvanlı dev bu sefer de sattığı telefonlara ilk 6 ay ücretsiz ekran değişimi yapacağını duyurdu!

Gelişen ve büyüyen telefonların en büyük dez avantajı şüphesiz oldukça kırılgan olmaları. Bu nedenle ekranı kırılan telefonunu direkt çöpe atan yada uçuk fiyatlarla tamir ettirmek zorunda kalan kullanıcıların sayısı az değil! Çünkü telefonlarımızın artık en önemli parçası ekranı (kimi modellerde cihazın ön yüzünün %77'sini ekran oluşturuyor!)

HTC müşterilerinin gönlüne taht kurmayı ve sırf ceplerinde değil kalplerinde de yer edinmeyi kafasına koymuş gibi gözüküyor. HTC tarafından başlatılan HTC Advantage girişiminin kuruluş amacının açıklaması; “Müşterilere en iyi seçeneği sunmaya ve bu seçeneğin korunmasına yönelik ilgi ve alakamızı artıracağımıza dair müşterilerimize söz veriyoruz” bunu destekler nitelikte.

babycrying
"Bize ücretsiz ekran yok mu HTC amca?" :( / © earlyyearsparenting

HTC'nin bu girişimine göre şu andan itibaren ABD'de satılan HTC One, mini ve max telefonlarının yanında ücretsiz olarak ilk 6 ay içinde ekranı değiştirme hakkı tanınacak. Üstelik hangi sebeple kırıldığına bakmadan.

Şimdilik HTC bu garantiyi “tüketicilerin diyarı, tüketici haklarının zirvesi” ABD'de gerçekleştirecek. Böyle bir servisin ülkemize geldiğini hayal bile edemiyorum! Sizler ne düşünüyorsunuz? HTC bu tip hamleleri diğer ülkelere de sunarak mobil dünyada önemli bir başarı elde edebilir mi? Yoksa astarı yüzünden bu hamle HTC'ye pahalıya mı patlar?

Vasıtasıyla TheVerge Kaynak: HTC

6 comments

Yeni yorum yaz:
 • Evet arkadaşlar denemesi bedava çünkü gerçekten htc ekran değişimine para almıyor.Bilginiz olsun.

 • Yasin Öz 20.Şub.2014 Link to comment

  ekran telefonlardaki en pahalı bileşen. adamlar kendi ceplerinden verecek halleri yok. kaç telefonun ekranı değişebilir hesaplamışlardır. o yüzden telefon başına 20-30$ artar. pahalı olan htc daha da pahalı olur.
  ayrıca htc 6 ay içinde batmayacağının garantisini verebiliyor mu :)

  • Uğur Ö. 20.Şub.2014 Link to comment

   hahaha çok güzel bi nokta :) umarım batmaz ve başarısı artar. Çok kaliteli ürünleri var

 • 6 ay olmayip sinirsiz ekran degisimi yapsalar ekrani cizilen kirar gider degistirmeye calisir buda batmaktan kurtulan htc nin sonu olur zaman sinirlamasi koymak zorunda 6 ayda cok ii bir zaman

 • Ekran değiştirme garantisi iddialı da 6 ayı görünce vazgeçtim.

  • Uğur Ö. 20.Şub.2014 Link to comment

   Bence çok başarılı bir süre 6 ay. LG Nexus 4 telefonumu aldıktan 1 ay sonra yere düşürdüm ve ekranı kırıldı. Cebimden durduk yere 280 TL para çıkmıştı. Üzücü bi durum :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!