This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

HTC'nin 5 İnçlik Telefonu Bir Sonraki Nexus Mu?

Uzun süredir Google'ın bu sonbaharda Nexus hattına beş yeni Nexus cihazı getireceği biliniyordu ve Google marka imajını arkasına alarak gözde üreticiler de Nexus markalı cihazları üretmeye çok önceden ön sıralarda aday oldu. Örneğin  Galaxy Nexus, Güney Kore'li üretici Samsung tarafından üretlirken, büyük başarı sağlayan Nexus 7 tablet Asus mühendisleri tarafından üretildi.

Bu adı anılan cihazlardan birinin lansmanının Tayvan'lı üretici HTC tarafından 5 Ekim tarihinde olacağı şeklinde haberler çıkmaya başladı. Bu senenin başında dört çekirdekli One X'i çıkartmış bulunan HTC, Samsung'un S3'ü ve de Windows Phone 8 ile çalışacağını duyurmasından ötürü Android pazarında bir parça geriye düşmüş durumda.

Android Jelly Bean işletim sistemine sahip ve phablet (telefon ve tablet arasında) olacak büyük cihazın özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse:

  • Ekranının 5 inç ve 1080p Full HD olması bekleniyor.
  • Dört çekirdek Snapdragon işlemciye sahip olacak.
  • Cihazın kalınlığı da bir hayli ince olacak.
  • 2.500 mAH pil ve
  • 4G LTE bağlantı
  • 12 MP kamera

Ben şahsen çok (bu denli büyük) büyük cihazları taşıma zorluğu açısından iyi bulmuyorum fakat özellikleri gerçekten çok iyi gözüküyor. Tabii bunlarla birlikte en önemli soru fiyatının ne olacağı. Ama "Nexus" kelimesini gördüğümüz anda fiyatının da özelliklerine nazaran bir hayli iyi olacağını bekleyebiliriz.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: redmondpie

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!