This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

HTC'nin Beats'e Karşı Finansal Yükümlülüklerinde Sıkıntı

Bu yazının yazılmasına vesile olan 'Beats' isimli elektronik firması efsane rapçi Dr.Dre tarafından Jimmy Lovie ortaklığı ile kurulmuştu. Bu firmanın aynı isimle çıkarageldiği ekipman ve yazılımlar ile Android kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplamış, piyasanın önemli oyuncularından HTC geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde gelecek gördüğü firmanın %50.1'lik hisselerini satın alarak uzun vadeli bir yatırım yapmıştı. Fakat aradan yaklaşık bir sene geçtikten sonra HTC firmada sahip olduğu hisselerin yarısını elinden çıkarmak istediğini açıkladı.

Değişik haber kaynaklarından gelen bilgilere göre ise HTC'nin bu kararının arkasında sözleşmeden ileri gelen mali sorumluluklarını yerine getirme noktasında sıkıntılar yaşamasının olduğu dedikodusu var.

HTC tarafından yapılan resmi açıklamada kararın nedeni global büyümede daha esnek bir yapıya kavuşma ideali şeklinde açıklandı. Fakat şirketin son dönemlerdeki zayıf mali performansı göz önüne alındığında bu tip bir küçülme kararının hiç de mantıksız olmadığına anlayış göstermek gerekli.

HTC firması Beats üzerindeki 25%'lik hissesini korumaya devam edecek. Bu HTC ile Beats arasındaki kurumsal ilişkinin sürdürüleceği anlamına geliyor. Ayrıca bazı raporlar bu iki firmanın beraberce dünya çapında bir kampanya yürüteceğine işaret etmekte.

HTC ile Beats arasındaki ilişkinin devam etmesi yönündeki bu karar eminiz ki HTC kullanıcılarını sevindirecektir. Fakat bu noktada gözümüzden kaçmayan bir hususa vurgu yapalım. Bir zamanlar satın alınan HTC cihazların içerisinde Beats marka kulaklıklar yer alıyorken şimdilerde artık HTC damgalı kulaklıklar yeni alınan telefonların paketlerini doldurmakta.

İşin uygulama tarafında da Beats'in sunmuş olduğu Equalizer hizmeti hız kesmeyecek diye öngörmek yanlış olmayacaktır. Her ne kadar bir çok değişik Android platformunda çeşit çeşit Equializer bulmak mümkünse de hayranları için sevindirici bir haber.

Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!